Плато захворюваності на COVID-19 в Україні може пояснюватися перевантаженістю лабораторій
У Житомирі на три дні зупинили прийом матеріалу на ПЛР-тестування, бо лабораторія перевантажена.
У Житомирі на три дні зупинили прийом матеріалу на ПЛР-тестування, бо лабораторія перевантажена.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Динаміка захворюваності на COVID-19 в Україні демонструє, що епідемія сповільнилася і вийшла у плато. Проте видання Тексти припускає, що такі дані можуть бути пов’язані просто з завантаженістю лабораторій, коли проводити більше тестів немає можливості.
Зокрема, у Житомирі на три дні – 7-9 травня – зупиняють прийом матеріалу на ПЛР-тестування, бо лабораторія перевантажена. У документі, який опублікувала LIGA.net, зазначається, що лабораторія завантажена на сім-вісім днів наперед і не має можливості для зберігання такого обсягу матеріалу.
В Офісі президента запевняють, що головний санітарний лікар Віктор Ляшко вже поспілкувався з представниками житомирської лабораторії та «вирішив менеджерські питання, які заважали проведенню тестування».
Наприкінці квітня голова комісії Київської міськради з питань охорони здоров’я Олега Гелевей заявляла, що лабораторії Києва не справляються з обсягом тестування.
«Наші лабораторії вже не справляються. Центральна лабораторія міста Києва, згідно з усіма нормами, повинна надавати результати тестів протягом 48 годин. Так от, уже не поодинокі випадки, коли результати тестів видають через три-чотири доби», – цитує її Суспільне.
Киянин Євген Зборовський розповів, що чекав на результат тесту протягом дев’яти днів. Він здав матеріал увечері 27 квітня, а отримав результат вранці шостого травня.
«Я вже тиждень як перестав дивитися звіти МОЗу про кількість нових випадків захворювання, бо вони не актуальні, якщо показують інформацію із затримкою у 7-10 днів», – пише він.
Очільниця Директорату стратегічного планування та євроінтеграції МОЗ України Ірина Литовченко повідомляє, що в Тернопільській області лікарів первинної ланки ще кілька тижнів тому просили не брати так багато проб і не перевіряти всіх контактних, бо лабораторія не може впоратися з тестуваннями.
За офіційними даними, станом на сьоме травня в Україні лабораторно підтверджено 13 691 випадок COVID-19, із них 340 летальних. Загалом проведено 151,5 тисячі ПЛР-досліджень.
На обкладинці: ПЛР-дослідження, фото: diameb.ua
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті