У київському СІЗО облаштували платні камери. Як вони виглядають?
Стверджують, що наявність платних камер у слідчих ізоляторах не порушує прав людини.
Стверджують, що наявність платних камер у слідчих ізоляторах не порушує прав людини.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
З 8 травня Міністерство юстиції запустило у київському СІЗО роботу платних камер з поліпшеними умовами розміщення. Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська на своїй сторінці у Facebook.
Тут запрацювали чотири камери: одна двомісна, одна тримісна та дві чотиримісні.
Вартість перебування у камерах залежатиме від терміну, за який здійснюється оплата: дві тисячі гривень за одну добу, вісім тисяч — за тиждень, дванадцять — за місяць.
«Це точно не “ВІП-камери”, як видно із фотографій, нічого надзвичайного ми не пропонуємо і не забезпечуємо. Ми надаємо можливість користуватися більшою, ніж звичайно, площею камер, а також базовим обладнанням на кшталт холодильника, телевізора або столового приладдя. Ну і ремонт не сторічної давнини, як це часто трапляється у наших слідчих ізоляторах», — зазначив міністр.
Він також підкреслив, що наявність платних камер у слідчих ізоляторах не порушує прав людини. Адже це місця для утримання людей, щодо яких немає вироку суду, тобто тих, що ще вважаються невинуватими у вчиненні злочину.
«Якщо особа з точки зору закону невинувата, ми не повинні обмежувати її у можливості оплатити ліпші умови проживання», — додав Малюська.
Щодо тюрем, то міністр зазначив, що злочинці, щодо яких вироки набрали законної сили, перебуватимуть у рівних умовах.
Роботу безкоштовних камер забезпечуватимуть, як і раніше, але їхній стан поліпшать коштом доходів, які приноситимуть платні камери. В решті українських СІЗО такі камери облаштують згодом.
За словами міністра, платні камери дадуть змогу прибрати одну з корупційних схем у СІЗО, тож впровадження цієї ініціативи намагатимуться зупинити.
Всі фото з допису Дениса Малюськи у Facebook.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті