В Європі активісти нагадують про важливість бур’янів на вулицях, підписуючи їхні назви (фото)
У місті є цінною кожна квітка, вбудована в екосистему, вважають учасники руху.
У місті є цінною кожна квітка, вбудована в екосистему, вважають учасники руху.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
В Європі набуває поширення ініціатива привернення уваги до дикої рослинності в місті – активісти пишуть крейдою на асфальті та стінах назви бур’янів, повідомляє The Guardian.
Рух розпочався у Франції. Відео ботаніка з Тулузького музею природничої історії Бориса Прессека набрало сім мільйонів переглядів. «З того моменту, як ми даємо чомусь ім’я, ми визнаємо існування цієї речі», – вважає науковець, який пише назви диких рослин на тротуарах Тулузи. Він прагне привернути увагу до важливості такої спонтанної флори в містах.
У 2017 році Франція заборонила використання отрутохімікатів у парках та інших громадських місцях. Два роки потому хімікати заборонили у садах.
У Франції кампанія отримала назву «Дикі рослини моєї вулиці» (Sauvages de ma rue), у Великій Британії – «Не просто бур’яни» (More Than Weeds).
Значний відсоток британців погано знає місцеву флору, тим паче таку знехтувану, як бур’яни. Згідно з нещодавнім опитуванням, лише 6% молодих людей змогли впізнати на фото звичайну фіалку.
Інше дослідження виявило, що на тротуарах Шеффілда ростуть 183 види рослин, а на стінах Кембриджа нарахували 186 видів. На кожній рослині можуть жити безліч комах. Так, лядвенець рогатий слугує харчем для більш як 160 видів безхребетних.
Квіти міських бур’янів, – особливо таких як кульбаба, калачики, чортополох, суховершки, триреберник, дамаська чорнушка (яка англійською поетично називається love-in-a-mist – серпанкове кохання), жовта резеда, хаменерій вузьколистий, жовтець повзучий, якобея тощо, – нерідко місять значно більше нектару, ніж культивовані садові рослини.
Під асфальтом корені бур’янів забезпечують мікросередовище для червів, мокриць, павуків, слимаків та інших істот, які, в свою чергу, є харчем для птахів і їжаків.
У Лондоні активістка Софі Легіл домоглася офіційного дозволу робити написи крейдою на вулицях. У Великій Британії за розмальовування тротуару крейдою можна отримати штраф аж до 2500 фунтів. Інші британські активісти роблять це нелегально і вважають такий закон безглуздим.
На обкладинці: Квіти грічиці, фото: Fundacja_Poblize, Pixabay
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті