Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

КМДА планує відновити роботу наземного громадського транспорту у звичайному режимі після 22 травня. Зараз у Києві працює обмежена кількість маршрутів, якими можна користуватися лише за спецквитками.

За словами міського голови Віталія Кличка, відновлювати роботу транспорту потрібно буде поступово.

«Треба розуміти, що зупинити громадський транспорт можна за один день. А от аби повністю відновити його роботу – потрібен деякий час. Тобто це робиться поступово. Тому, щоб перейти на звичайний режим роботи, ми будемо постійно нарощувати кількість рухомого складу на маршрутах та відновлювати мережу маршрутів громадського транспорту. В першу чергу, електротранспорту: трамваїв і тролейбусів», – наголосив він.

Кличко просить уряд також дозволити відновити роботу метро з понеділка 25 травня. Мер запевняє, що муніципалітет Києва не хотів закривати метрополітен до останнього.

«Але сьогодні, коли все більше людей повертаються до роботи, в місті відбувається колапс. І ми будемо наполягати на відновленні роботи метро», – зазначив він.

12 травня середня затримка на дорогах Києва справді сягнула 54%, що є рекордом за весь час карантину. У вечірню годину пік затримка сягнула 128%. Більш того, у цей же день минулого року затримка становила менш як 44%, за даними А+С Україна. Сьогодні, 13 травня, також спостерігаються значні затори в місті.

При цьому Кличко вважає утопічною ідею проїзду в метро за спецперепустками.

«Ми створимо страшенні натовпи і буде ще гірше. Тому метро має відкритися для роботи в звичному режимі. Це дозволить перерозподілити потік пасажирів і нормалізувати роботу всього громадського транспорту столиці», – заявив він, зауваживши, що кияни самі мають себе обмежувати у користуванні транспортом, їздити тільки на роботу та за нагальної потреби.

Раніше голова Держпродпотребслужби Києва Олег Рубан заявив, що в разі відкриття метро на станції пускатимуть обмежену кількість пасажирів, а до вагонів не зможе зайти більш як 100 осіб. «Однозначно до пропускання людей на станції і в вагони потрібно буде залучати співробітників поліції і Муніципальної варти», – цитує посадовця Сьогодні.

КМДА повідомляє, що 12 травня, на вулиці міста вийшли 30 додаткових одиниць транспорту на всі маршрути (наразі працює 22 маршрути).

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що метро відкриють за умови, якщо протягом певного періоду кількість одужалих від COVID-19 вдвічі перевищуватиме кількість захворілих за добу. Він також визнав, що в умовах карантину не можна вирішити проблему з громадським транспортом.

Фото: facebook.com/gustelev.pao

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button