Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26305 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Минулих вихідних у Львові, неподалік «Львівської політехніки», облаштували перший громадський дощовий садок. Окрім садка, тут також озеленили стіну на перетині вулиць Бандери та Чупринки. Ініціатор проєкту — ГО «Плато» — прагне «адаптувати простір до наслідків кліматичних змін», адже влітку ця територія перегрівається.

Так, влітку температура бруківки може сягати тут +42°С, зупинка громадського транспорту — до +44°С, кіоски — до +60°С, стіни з круглими отворами — до +35,4°С. Все це створює дискомфорт для перебування містян, а також небезпечне для людей із серцево-легеневими захворюваннями.

«Минулого року ми розпочали осмислювати проблеми цього простору та генерувати ідеї для хоча б часткового покращення ситуації. Серед десятка природоорієнтованих рішень зупинилися на двох –технології дощового садка та вертикальному озелененні стіни опорядження. Їх і вдалося втілити у реальність з використання доступних і відносно недорогих матеріалів. Донедавна захаращений сміттям та вразливий до високих температур простір почне «працювати» не проти, а для людей», — зазначають ініціатори.

Щоб створити дощовий садок, тут облаштували систему відведення дощової води з даху сусіднього житлового будинку, а також висадили рослини. Дренажна технологія із послідовно нашарованих щебеню, піску та ґрунту дозволить їх підживлювати. А вода, своєю чергою, зволожуватиме тут повітря. Також на стіні висадили саджанці дівочого винограду та плющів, щоб захистити її від перегрівання і зробити більше затінку.

Поява дощового садку є волонтерською ініціативою та фінансувалася тільки коштом членських та благодійних внесків.

Завдяки реалізації проєкту, активісти сподіваються почати масштабні зміни цього простору, оскільки наразі навіть немає плану його розвитку.

Усі фото: WHAT IF creative studio / Гала Козютинська

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button