Мінекоенерго намагатиметься знизити «зелений» тариф, не продовжуючи його дію
В міністерстві розглядають варіанти зниження тарифу, але не планують продовжувати термін його дії після 2030 року.
В міністерстві розглядають варіанти зниження тарифу, але не планують продовжувати термін його дії після 2030 року.
В Мінекоенерго ведуть переговори з інвесторами у відновлювальні джерела енергії (ВДЕ) щодо реструктуризації «зеленого» тарифу без продовження терміну виплат. Про це повідомила в.о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславець.
Вона уточнила, що всі варіанти реструктуризації, які зараз розглядають, передбачають такі заходи: зниження «зеленого» тарифу, введення повної фінансової відповідальності за небаланси, припинення будівництва нових об’єктів в рамках чинної системи підтримки розвитку зеленої генерації та надання системному оператору права безоплатно протягом певної кількості годин обмежувати вироблення «зеленої» електроенергії.
Водночас, Буславець не деталізувала варіанти реструктуризації, лише зазначила, що вони будуть обґрунтовані під час фінальній дискусії.
«На даному етапі я б утрималася від конкретних цифр і не акцентувала б увагу саме на зниженні «зеленого» тарифу по одній простій причині: всі вище зазначені заходи, які будуть закладені при зміні умов підтримки ВДЕ, так чи інакше призведуть до зниження доходів цих станцій», — наголосила очільниця Мінекоенерго.
Буславець також додала, що після підписання меморандуму (про зниження «зеленого» тарифу), відомство почне обговорювати варіанти погашення заборгованості перед інвесторами у ВДЕ за вироблену електроенергію в сумі дев’ять мільярдів гривень. Раніше стало відомо про те, що ДП «Гарантований покупець» що є єдиним покупцем «зеленої» електроенергії в країні, має борг перед ВДЕ в понад 12 мільярдів гривень.
Очільниця Мінекоенерго ще раз зазначила, що головним завданням фінальної зустрічі з інвесторами є досягнення домовленостей про добровільну реструктуризацію, щоб уникнути ризиків арбітражних розглядів та зберегти імідж України, як інвестиційно привабливої держави.
«Підкреслю, що на всі розглянуті заходи інвестори більшою мірою згодні, без пролонгації терміну підтримки після 2030 року. Ми будемо намагатися знизити тариф, але при цьому не продовжувати термін його дії», — сказала Буславець.
Фото: Drew Hays / Unsplash
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті