На Київщині не пом’якшуватимуть карантин. У МОЗ заявляють, що Київ теж не готовий
Епідемічна ситуація у Києві та області не відповідає одному з трьох критеріїв.
Епідемічна ситуація у Києві та області не відповідає одному з трьох критеріїв.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Київська обласна адміністрація заявила, що не може послабити карантин з 22 травня через те, що епідемічна ситуація в області не відповідає одній із трьох необхідних умов.
Так, у Київській області не відповідає критерію інцидентності загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів на 100 тисяч населення. Показник не має перевищувати 12 осіб на 100 тисяч населення, в той час як зараз на Київщині він дорівнює 13,9.
Інші два критерії для пом’якшення карантину: завантаженість ліжок для пацієнтів з COVID-19 (має бути менш як 50 %, зараз на Київщині – 8,9%) та середня кількість ПЛР-тестувань (має бути понад 12 на 100 тисяч населення протягом останніх семи днів, зараз – 19,2).
Міністерство охорони здоров’я опублікувало статистику, за якою Київ також не готовий перейти до другого етапу зняття карантинних обмежень.
У відповідь міський голова Віталій Кличко просить уряд все ж дозволити Києву послабити карантин із 23 травня.
«Сьогодні Міністерство охорони здоров’я заявило, що Київ і ще 11 регіонів не відповідають критеріям послаблення другого етапу обмежень. Підкреслю, з трьох критеріїв столиця не відповідає тільки одному. Кількості хворих на 100 тисяч мешканців міста. Визначена норма – 12 хворих. У Києві зараз, за даними за останній тиждень, – 15 хворих на 100 тисяч людей. Щодо інших двох критеріїв претензій немає», – заявив він.
За словами мера, статистику зіпсував спалах коронавірусу в Дарницькому інтернаті для дівчат. Натомість за останні шість днів захворюваність у столиці була в межах норми.
Кличко наголосив, що разом із тим, кількість проведених ПЛР-тестів у Києві втричі перевищує визначену норму.
Міський голова вважає, що передусім у Києві необхідно відновити роботу наземного громадського транспорту та метро, «бо в місті відбувається транспортний колапс».
Станом на 22 травня в Україні лабораторно підтверджено 20 148 випадків COVID-19, з них 588 летальних. За останню добу найбільше випадків зафіксували у Чернівецькій та Львівській областях, а також у Києві.
Фото: Pexels
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті