Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 23640 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

На наступному засіданні Верховної Ради розглянуть проєкт закону 3356, який передбачає обов’язкове додавання до автомобільного бензину біоетанолу – палива, яке отримують у процесі переробки рослинної сировини.

Якщо закон ухвалять, з першого липня 2021 року автозаправні станції мають додавати до бензину 5% біопалива, з 2022 року – 6%, ще через рік 7%, пояснює автор проєкту, народний депутат від «Слуги народу» Олег Семінський.

«На цей відсоток ми стаємо енергонезалежними від постачання нафтопродуктів із-за кордону: з Білорусі ми імпортуємо 38%, із Росії – 37, із Литви – 10, а також із інших країн. Понад 5,5 мільярда доларів ми витратили минулого року на ці потреби», – вважає Семінський.

На його думку, Україні як аграрній країні буде вигідно виробляти біопаливо з зерна та інших біокомпонентів. Це створить нові робочі місця, зокрема й на підприємствах «Укрспирту».

Депутат зауважує, що імпортоване паливо є неякісним, зі значним вмістом сірки: 500 міліграмів на кілограм продукту, за стандартами Євро-3. Тим часом у Європі в бензинах за стандартом Євро-4 сірки у 10 разів менше, а за стандартом Євро-5 – не більше 10 міліграмів.

«Нині всі європейські країни потужно розвивають виробництво біоетанолу: Польща – 800 тисяч тонн у рік, Євросоюз загалом – 7 мільйонів тонн. Викиди сірки в повітря там зменшились на ці ж відсотки», – зазначає Семінський.

Торік літак з ОАЕ вперше здійснив комерційний рейс на біопаливі з болотних та пляжних рослин.

Фото зі сторінки facebook.com/Sluganarodu.Seminsky.Oleg.205

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button