Волонтери заявляють, що дефібрилятори в метро недоступні для використання
У метрополітені відповляються розміщувати дефібрилятори на платформах, «бо покрадуть».
У метрополітені відповляються розміщувати дефібрилятори на платформах, «бо покрадуть».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Дефібрилятори, які зараз встановлені в київському метрополітені, недоступні для використання пасажирами, заявляє ініціатива РеаніМетро.
З відкриттям метро 25 травня пасажири змогли побачити на платформах наліпки, які інформують про наявність дефібрилятора на станції. Натомість сам дефібрилятор зберігається у касира у вестибюлі.
«Якщо дефібрилятор знадобиться на платформі, необхідно буде піднятися ескалатором, попросити чергового, – і ми не впевнені, що черговий надасть його оперативно, – а потім спуститись з ним. Наприклад, на станції «Арсенальна» на це знадобиться близько 10 хвилин, а кожна хвилина затримки від початку фібриляції – це мінус 10% виживання. Тобто постраждалий майже гарантовано помре з такою затримкою», – коментують волонтери.
У РеаніМетро зауважують, що дефібрилятори, які зараз розміщені у метро, було закуплено поза ініціативою Громадського бюджету коштом Міського центру громадського здоров’я.
Це значить, що метрополітен не вважає себе зобов’язаним розміщувати дефібрилятори саме на платформах. Натомість у проєктах РеаніМетро, які пройшли на Громадському бюджеті, зазначено, що дефібрилятори мають бути розташовані на платформах.
За словами засновниці РеаніМетро Марії Назарової, метрополітен, як і раніше, «категорично проти встановлення дефібриляторів на платформі (аргументація: “бо покрадуть”)».
Також у березні вона дізналася, що співробітників метро, які безпосередньо працюють з пасажирами, не навчали наданню першої допомоги. Такі тренінги проходила лише служба охорони праці метрополітену.
РеаніМетро закликає КП «Київський метрополітен» встановити дефібрилятори на платформах, а також навчити весь персонал метро першій допомозі.
Фото обкладинки: Центр Спеціальної Підготовки
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті