У Києві запустили акцію з вертикального озеленення будинків (фото)
Кияни зможуть безкоштовно отримати саджанці в'юнких рослин для озеленення дитсадочків, шкіл або житлових будинків.
Кияни зможуть безкоштовно отримати саджанці в'юнких рослин для озеленення дитсадочків, шкіл або житлових будинків.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Центр альтернативного озеленення Києва «DendroKyiv» оголосив проведення акції з вертикального озеленення Києва. В її рамках можна безкоштовно отримати саджанці багряника канадського (Cercis Canadensis), висотою 160-180 см.
Рослини пропонують використовувати для озеленення території дитячих садочків, шкіл чи інших закладів освіти; ділянок, що знаходяться на балансі медичного закладу або прибудинкової території. Щоб отримати саджанець безкоштовно, учасникам потрібно визначитися, де його висаджувати, та залучитися підтримкою хоча б сотні сусідів. Умови акції прописані у цьому гайді.
В своєму дописі у Facebook Центр альтернативного озеленення поширив світлини одного з відомих будинків у Північно-Броварському масиві — «Напівкружці» на вулиці Малишка, де на трапеціях фасаду розрісся виноград.
Читайте також: Монстри модернізму: експериментальний масив Комсомольський на Дарниці.
«Виноград Вічі (партеноцисус тризагострений) обліплює під’їзди будинку вул. Малишка, 3. Вже торік сягнув десятого поверху. Головні переваги перед т.з. диким дівочим виноградом (партеноцисусом п’ятилисточковим) полягають в тому, що: Вічі кріпиться до стіни присосками, тому не потребує опори (сітки), і щовесни всі пагони повністю відновлюються, а не звисають жмутами сіна, як то трапляється у дівочого», — пишуть автори ініціативи.
Пост зібрав близько тисячі лайків та запустив обговорення того, який сорт винограду краще використовувати для висадки на фасадах будівель. Кияни також поділилися світлинами інших будинків столиці, де росте виноград.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті