Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 23640 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Білоруський дизайнер Ігор Варкулевич спільнокоштом збирає гроші на видання книги про стилістичні особливості сучасної архітектури міста Гродно, яку він називає «агротрешем».

«Повне нехтування досвідом архітектури та особливо сучасними тенденціями». Фото: Ірина Варкулевич

Ілюстроване видання «50 відтінків поросячого. Неповний довідник з гродненського агротрешу» планують випустити наприкінці літа. У книгу увійшли 50 прикладів «трешових» будівель, які сфотографувала Ірина Варкулевич.

«Гродненський ордер.  Фото: Ірина Варкулевич

У вступі до альбому Варкулевич зазначає, що спершу планував серйозно обговорювати ці «перлини архітектурної думки», але у процесі роботи над матеріалом зрозумів, що обговорювати немає чого. Тож книга переважно висміює сучасну стилістику архітектури міста.

Східчаста форма вікон. Фото: Ірина Варкулевич

Автор зауважує, що проблема стосується всієї країни, проте він краще може її пояснити на прикладі рідного міста.

«Абсолютне заперечення законів пропорцій та використання недоладних кольорів, зокрема поросячого». Фото: Ірина Варкулевич

За його словами, поняття агротреш / агрогламур / агродекаданс тощо у Білорусі почали використовувати ще наприкінці 1980-х для позначення нового стилю. Саме з того часу у Гродно цей стиль почав витісняти історичну забудову, яку раніше не зуміли знищити війни.

«Гродненський ордер». Фото: Ірина Варкулевич

Жартома Варкулевич формулює п’ять особливостей гродненського агротрешу: 1) використання гродненського ордера (в якому функції колон виконують труби); 2) абсолютне заперечення законів пропорцій та використання недоладних кольорів, зокрема поросячого; 3) повне нехтування досвідом архітектури та особливо сучасними тенденціями; 4) використання примітивних об’ємів і прийомів 3D-моделювання; 5) східчаста форма вікон.

«Використання примітивних об’ємів і прийомів 3D-моделювання». Фото: Ірина Варкулевич

Нагадаємо, польське видавництво Zupagrafika випустило книгу-конструктор «Панельки», яка розповідає про панельне житлобудівництво у країнах за Залізною завісою. Цього року має вийти документальний фільм Through The Balcony про народну балконну творчість в Україні.

У матеріалі використано зображення з оформлення книги Ігоря Варкулевича «50 відтінків поросячого»

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button