Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Одинадцять непарламентських партій вимагають від Ради у дев’ять разів зменшити заставу для участі у виборах. Текст їхньої колективної заяви поширив Цензор.нет.

Загалом політичні партії, громадські організації та активісти вимагають зменшити суму застави для участі у виборах місцевих голів.

«У нас залишилося 4 місяці до виборів – у нас важкий карантин, через який кожен порядний громадянин зазнає величезні збитки. Влада повинна зрозуміти, які б шалено високі “тарифи” на участь у виборах вона не ставила, порядні сили все одно рано чи пізно переможуть. Гроші не врятують чиновників, тому що з кожним днем ​​все більше людей кидають виклик покидькам і готові приєднатися до боротьби за право впливати на долю своєї країни. Вибори мера не можуть коштувати дорожче виборів Президента. Схаменіться»,  йдеться в заяві.

Згідно з 225 статтею Виборчого кодексу, кандидати на посади міських голів заплатять грошову заставу, яка обчислюється з розрахунку «чотири розміри мінімальної заробітної плати, встановленої на день початку виборчого процесу, на кожні 10 тисяч виборців».

Оскільки в Києві близько двох мільйонів виборців (2 120 372), то кожен кандидат у мери сплатить понад чотири млн грн (4 005 807). Для порівняння, сума застави на попередніх президентських виборах склала 2 500 000 гривень.

У квітні ми писали про те, що парламент проголосував у першому читанні законопроєкт №2769 щодо розміру грошової застави. Автори законопроєкту прагнуть оновити формулу обрахунку застави: чотири мінімальні зарплати на кожні дев’яносто тисяч виборців замість десяти.

Сьогодні профільний комітет Верховної Ради отримав на розгляд законопроєкт №3485 в якому йдеться про зменшення застави в чотири рази.

Фото з відкритих джерел

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button