Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24973 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Під час пресконференції в Маріїнському парку Володимир Зеленський оголосив амністію капіталів, яку мають розпочати вже до кінця року. Зазначається, що головною умовою цієї реформи є заповнення нульової декларації для всіх фізичних осіб. При цьому розмір обов’язкового податку на задеклароване майно встановили у 5%.

Мета амністії  легалізація економіки, що перебуває в тіні, та пошук шляхів підняти ВВП. Економічний експерт та один із кандидатів у президенти на перегонах 2019 року Андрій Новак зазначив, що ймовірна амністія капіталів не вирішить проблем економіки, якщо і надалі існуватимуть офшорні схеми.

«Мова йде про те, щоб власники компаній не переписували активи та майно на компанії в офшорних зонах, а щоб вони відверто задекларували все те, чим реально володіють: компанії, будь-якими фізичні активи, офіси, автомобілі, будинки…»,  додав Новак.

Заповнення декларації передбачає зняття штрафів за активи, які не були до цього задекларовані. При цьому держава не стягуватиме податок заднім числом. Але це стосується виключно доходів і майна, отриманих законним шляхом  і не означає введення нульового податку. Надалі держава також не зможе безоплатно конфісковувати або націоналізовувати задекларовані активи лише реалізовувати через ринок купівлі-продажу.

У 2015 році більшість експертів визнала ідею «нульової декларації» провальною через те, що звільнення і гарантії, які були запропоновані державою, не мали всеосяжного характеру. Тоді визнали, що особа не могла б «обнулити» відповідальність за ухилення від сплати всіх видів податків, що могли б бути висунені до неї у зв‘язку із новозадекларованим майном, зазначила адвокат Тетяна Лісовець, що спеціалізується на податковому праві.

Також відзначається, що після подачі декларації за витратами платників податків будуть стежити пильніше.

Фото обкладинки: Andrea Piacquadio / pexels

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button