Одноразові маски та рукавички стали все більше забруднювати океани і моря
Їх все частіше знаходять на берегових лініях та у водах Світового океану.
Їх все частіше знаходять на берегових лініях та у водах Світового океану.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 302 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Пандемія коронавірусу, на думку природоохоронців, може спричинити сплеск забруднення океану. Адже відтепер до пластикових відходів додаються й одноразові маски, що «плавають, ніби медузи», та латексні рукавички, розкидані по морському дну, повідомляє the Guardian.
Ще до початку пандемії занепокоєння природоохоронців викликав щорічний «вилов» 13 мільйонів тонн пластику, кількість якого на 2018 рік підрахували в ООН. Згідно з дослідженнями UN Environment, в Середземне море щороку потрапляє 570 тисяч тонн пластику.
На початку цього року поблизу Гонконгу, після обстеження морського сміття на незаселених островах Соко, там виявили десятки одноразових масок.
«На пляжі завдовжки у 100 метрів ми знайшли близько 70 масок, через тиждень — ще 30. І це на незаселеному острові!», — повідомив Гері Стоукс з місцевої природоохоронної організації OceansAsia.
Французька неприбуткова організація Меr Propre, що регулярно збирає сміття вздовж Лазурного узбережжя, знайшла десятки рукавичок, масок та пляшечок від санітайзерів для рук, що плавали у Середземному морі. В організації зазначили, що їхня кількість наразі невелика, проте вона вже викликає занепокоєння в активістів, бо все більша кількість відходів епідемії потрапляє до океану, повідомляє Оceanographic Мagazine.
Лоран Ломбард з Меr Propre закликав громадськість та чиновників бути відповідальними, адже, враховуючи кількість реалізованих одноразових масок, незабаром у водах Середземномор’я «може з’явитися більше масок, ніж медуз».
Фото зі сторінки організації Меr Propre у Facebook
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті