У Китаї ввели нові архітектурні правила: без 500-метрових хмарочосів та плагіату
Документ застерігає від знесення будівель традиційної архітектури та, навіть, старих дерев.
Документ застерігає від знесення будівель традиційної архітектури та, навіть, старих дерев.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 288 днів. За цей час ми опублікували 26247 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
У Китаї невдовзі буде заборонено «копіювальне» будівництво, а також будівництво хмарочосів висотою понад 500 метрів. Це частина нових принципів китайського уряду щодо містобудування та архітектури, повідомляє CNN.
Циркуляр, виданий міністерством житлового господарства країни та Національною комісією з питань розвитку та реформ на початку цього року розпочинає «нову еру» для міст Китаю. У ньому також запропоновано й інші вимоги для того, щоб будівлі «втілювали дух» та «підкреслювали особливості» країни.
Раніше висотні обмеження вже впроваджувались в таких містах, як Пекін, де урядова директива 2016 року, мала припинити «негабаритні, ксеноцентричні та дивні» будівлі. Тож нові принципи просто формалізують зміни, які вже пропонувалися.
На думку китайських експертів з архітектури, деякі менш привабливі пропозиції – наприклад, заклик до охорони спадщини, система кредитування для дизайнерів та призначення головних архітекторів – можуть сигналізувати про слабку еволюцію в планах міст Китаю.
«Документ насправді не лише про висотність. Мова йде про китайську культуру, контекст та дух міста й зовнішній вигляд нашої сучасності», – зазначив в телефонному інтерв’ю Лі Шик’яо, професор з галузі архітектури Азії університету Вірджинії.
Наразі більше половини з десяти завершених проєктів висотної забудови понад 500 метрів знаходиться в Китаї.
Інфографіка CNN
Кількість новобудов висотою у 200 метрів та вище у Китаї в минулому році зменшилась майже на 40%, згідно з даними будівельної Ради з питань високих будівель та міського середовища проживання (CTBUH).
Інфографіка CNN
Фей Чен, професорка архітектури Ліверпульського університету Великої Британії, охарактеризувала межу в 500 метрів як «досить довільну», зазначивши, що хмарочоси висотою в 499 метрів – це «все ще дуже-дуже високі будівлі». Але новий циркуляр загострює нетерпимість до будівель, що є «поза масштабами або поза контекстом», додала вона.
Таким чином, нові обмеження стосуються як економіки, так і дизайну. Вартість будівництва хмарочосів вище певної висоти зростає експоненціально з кожним додатковим поверхом. Циркуляр також пропонує й систему кредитування – і, навпаки, чорний список для архітекторів, щоб заохочувати їх дотримуватися нових законів та норм планування. Документ застерігає від знесення будівель традиційної архітектури та, навіть, старих дерев, щоб створити простір для нових розробок, відповідно до зростаючого акценту на збереженні історичної спадщини в Китаї.
Фото обкладнки: Wolfram K / pexels
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті