Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 288 днів. За цей час ми опублікували 23569 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Головний санлікар України Віктор Ляшко повідомив на сьогоднішньому пресбрифінгу про поточну ситуацію з коронавірусом в Україні. Її аналіз був розроблений в МОЗ спільно з Київською школою економіки (KSE).

В МОЗ зазначають, що реальна кількість носіїв вірусу Covid-19 в Україні може сягати 132 тисяч осіб, з яких медики офіційно можуть підтвердити до 30% випадків. Це усереднена статистика більшості країн світу щодо виявлення вірусу, підтверджена ВООЗ, повідомив Ляшко. Реальну ж захворюваність, враховуючи ті випадки, що протікають безсимптомно, зможе підтвердити широке впровадження ІФА-тестування. Це імуноферментний аналіз, що дозволяє виявляти антитіла до збудника, що свідчитимуть про наявність виробленого організмом імунітету.

За умови, якщо країна продовжить дотримуватися адаптивного карантину, є чотири варіанти збільшення захворюваності, а відтак і смертності від захворювання.

  • Сезонність відсутня, карантин введений недосконально (чорний сценарій)  до кінця року очікується близько 7000 смертей.
  • Сезонність помірна (жовтий сценарій)  близько 4000.
  • Сезонність вище середньої (жовто-зелені сценарій)  2500.
  • Сезонність нульова (зелений сценарій)  не більше 1000.

“На жаль ми вже зараз маємо 966 випадків смертей. Ми досягли цього показника. Ми не можемо говорити, що у нас коронавірусна хвороба має нульову сезонність. Ми можемо розраховувати тільки на помірну чи між помірною і нульовою сезонністю”,  сказав головний санлікар.

Відповідно до аналізу МОЗ, впровадження карантину в березні дозволило уникнути найгіршого сценарію перебігу епідемії в Україні та уникнути найбільшої кількості смертей, яку оцінили в 145 тис. осіб.

17 червня Уряд продовжив дію адаптивного карантину до 31 липня.

Водночас у випадку реалізації гіршого сценарію з поширення вірусу, у деяких регіонах можуть з 22 червня запровадити  жорсткий карантин.

Фото обкладинки: Volodymyr Petrov / Kyiv Post

 

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button