В Україні планують рахувати газ у кіловат-годинах, а не кубометрах
Автори законопроєкту запевняють, що облік у кубометрах не враховує якість газу й таким чином не дозволяє споживачеві сплачувати меншу вартість.
Автори законопроєкту запевняють, що облік у кубометрах не враховує якість газу й таким чином не дозволяє споживачеві сплачувати меншу вартість.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Верховна Рада у першому читанні схвалила проєкт закону, який передбачає перехід на облік газу в кіловат-годинах замість кубічних метрів, повідомляє Українська енергетика.
Саме в енергетичних одиницях (кіловат-годинах), а не одиницях об’єму (кубометрах) обраховують газ у країнах Євросоюзу.
«Вже на сьогодні існують певні адміністративні труднощі при оформленні імпортованого природного газу із країн ЄС чи його закачуванні до газосховищ у режимі митного складу, оскільки газ з Європи заходить на митний кордон України в обсягах енергії (кВт-год), а потім, розрахунковим шляхом, визначається в кубічних метрах», – зазначають автори законопроєкту.
Вони запевняють, що облік у кубометрах не враховує якість газу й таким чином не дозволяє споживачеві сплачувати меншу вартість. Зараз споживач має сплатити за весь обсяг, який пройшов через лічильник, незалежно від якості газу.
«Ключовий наслідок – можливість споживачів оплачувати за фактично надані послуги відповідно до характеристик газу», – прокоментував заступник міністра енергетики та захисту довкілля Юрій Бойко.
Автори законопроєкту також зазначають, що облік природного газу в енергетичних одиницях є об’єктивнішим, а відтак забезпечує коректніше та справедливіше ціноутворення. Аналіз ефективності використання газу стає прозорішим у порівнянні з іншими енергоносіями.
Фото: Magda Ehlers, Pexels
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті