В Україні планують рахувати газ у кіловат-годинах, а не кубометрах
Автори законопроєкту запевняють, що облік у кубометрах не враховує якість газу й таким чином не дозволяє споживачеві сплачувати меншу вартість.
Автори законопроєкту запевняють, що облік у кубометрах не враховує якість газу й таким чином не дозволяє споживачеві сплачувати меншу вартість.
Верховна Рада у першому читанні схвалила проєкт закону, який передбачає перехід на облік газу в кіловат-годинах замість кубічних метрів, повідомляє Українська енергетика.
Саме в енергетичних одиницях (кіловат-годинах), а не одиницях об’єму (кубометрах) обраховують газ у країнах Євросоюзу.
«Вже на сьогодні існують певні адміністративні труднощі при оформленні імпортованого природного газу із країн ЄС чи його закачуванні до газосховищ у режимі митного складу, оскільки газ з Європи заходить на митний кордон України в обсягах енергії (кВт-год), а потім, розрахунковим шляхом, визначається в кубічних метрах», – зазначають автори законопроєкту.
Вони запевняють, що облік у кубометрах не враховує якість газу й таким чином не дозволяє споживачеві сплачувати меншу вартість. Зараз споживач має сплатити за весь обсяг, який пройшов через лічильник, незалежно від якості газу.
«Ключовий наслідок – можливість споживачів оплачувати за фактично надані послуги відповідно до характеристик газу», – прокоментував заступник міністра енергетики та захисту довкілля Юрій Бойко.
Автори законопроєкту також зазначають, що облік природного газу в енергетичних одиницях є об’єктивнішим, а відтак забезпечує коректніше та справедливіше ціноутворення. Аналіз ефективності використання газу стає прозорішим у порівнянні з іншими енергоносіями.
Фото: Magda Ehlers, Pexels
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті