Як продати будівлю головпоштамту?

Дата публікації: 19.6.2020 Розділ: Колонки

Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
...

Автор колонки:

Рижиков Андрій

Керуючий партнер девелоперської компанії DC Evolution

Скажіть відверто: Хрещатик схожий на головну вулицю столиці? Напевно, ви не раз бували за кордоном в різних європейських містах, і швидше за все погодитеся, що наша головна вулиця дуже сильно їм поступається. Днями був призначений аукціон з продажу готелю Дніпро, який вже через місяць знайде свого нового інвестора і буде трансформований в щось круте. Можливо, незабаром воскресне і сусідня ділянка. Центральний гастроном біля вже оновленого ЦУМу теж не втрачає надії бути реалізованим. Хрещатик починає оживати. У зв’язку з цим дуже цікава чергова заява глави Укрпошти про намір продати будівлю головпоштамту.

Ця ідея не нова і вже озвучувалася кілька разів, але саме сьогодні здається дуже близькою до втілення. З 2018 року в будівлі головпоштамту запрацювали магазини, кафе, коворкінг і навіть великий пункт видачі інтернет-магазину, що вкотре демонструє потенціал цієї локації.

За словами Ігоря Смілянського, компанії належить понад 12 000 об’єктів нерухомості, з них у власності близько 5 000, тільки половина з яких використовується за призначенням і приносить прибуток. Половина! Тому стратегія щодо позбавлення непрофільних активів дуже правильна. Але якщо з лазнями, магазинами і складами можна «розстатися» легко і просто, то з головпоштамтом так не буде – аж надто знаковий це об’єкт.

Так як же залучити профільного інвестора на головпоштамт? Це історична будівля, а значить, є маса нюансів в роботі з нею. Але майбутньому інвестору не цікаво купити її і залишити все як є – це не ефективно ні по плануваннях, ні по теплотехнічним характеристикам.

Які альтернативи?

• Залишити зовнішній фасад, а всередині повністю перебудувати;

• Залишити зовнішній фасад і надбудувати невидиме «стєкляшечку»;

• Залишити все як є, але знайти місце у внутрішньому дворі для створення додаткових площ.

Укрпошта і місто повинні обговорити з громадськістю прийнятність таких варіантів. Підкреслю: до моменту проведення аукціону. Інвестор З САМОГО ПОЧАТКУ повинен підписуватися на певні умови, а не отримувати їх після покупки об’єкта.

Тому що, як часто у нас буває, прийде інвестор, розраховуючи, що він зробить плюс п’ять поверхів і побудує умовний «Леонардо», а йому раптово кажуть: ні, нічого не чіпай. У той же час дійсно не можна дати можливість «господарювати» в центрі міста, аби як.

Але що б не з’явилося в будівлі головпоштамту, це місце абсолютно точно стане точкою тяжіння для містян і туристів, новим хабом, новим центром, а головна вулиця країни заграє новими фарбами.

Цей матеріал є авторською колонкою та може не збігатись з позицією редакції

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button

Зареєструйтеся, щоб продовжити читати «Хмарочос»

Вітаємо! За цей тиждень ви переглянули вже 5 сторінок на «Хмарочосі». Ми цінуємо, що ви є нашим активним читачем, і просимо пройти швидку реєстрацію. Ми не збираємо ваші персональні дані. Після реєстрації ви зможете продовжити користуватися сайтом.

Відповіді на популярні питання

З вашою підтримкою ми стаємо кращими і отримуємо можливість створювати більше цінних та цікавих матеріалів про наше місто. Якщо маєте питання щодо реєстрації, напишіть нам листа на [email protected]