Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 281 днів. За цей час ми опублікували 23517 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Верховна Рада зареєструвала законопроєкт №3695, що передбачатиме рівні можливості догляду за дитиною в матері та батька, який також передбачає декретну відпустку батька.

Проєкт закону створили депутати від «Слуги народу», його тексту наразі немає. Втім в Офісі президента повідомляють, що законопроєкт на законодавчому рівні має «усунути законодавчі прогалини», що зараз обмежують права чоловіків отримати відпустку для догляду за дитиною. Зазначається також, що створення нового законодавства в галузі батьківства є першим кроком до виконання програми міжнародного «Партнерства Біарріц», мета якого досягти рівноваги  прав жінок та чоловіків у всіх сферах життя.

Документ передбачає зміни в Кодексі законів про працю та Закону про «Про відпустки», в результаті чого з’являться такі права чоловіків:

  • на встановлення скороченого робочого часу для батьків, які виховують дітей без матері (зокрема, в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також мають дітей до 14 років або дитину з інвалідністю (у чинному законодавстві це право передбачено лише для жінок);
  • на отримання чоловіком одноразової оплачуваної відпустки тривалістю до 14 календарних днів при народженні дитини;
  • рівні права батька та матері на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Зараз право батька в  законодавстві розуміється як похідне від права матері на декретну відпустку. Тобто лише матір може делегувати право на відпустку батькові чи іншим родичам, які фактично доглядають за дитиною. У випадку, коли мати є самозайнятою особою або приватною підприємицею, тоді батько обмежений в праві взяти декрет, адже жінка не перебуває у трудових відносинах, тобто не може претендувати на будь-яку відпустку.

За словами депутатки від партії «Слуга Народу» Євгенії Кравчук, право на декретну відпустку мають чоловіки у 22 з 28 країн ЄС, тривалість якої коливається від одного дня в Італії до 64-х у Словенії.

Фото обкладинки: Ngala

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button