Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Оксфордський університет та американська архітектурна компанія NBBJ оприлюдинили візуалізації майбутнього корпусу, який стане найбільшим будівельним проєктом у тисячолітній історії закладу, повідомляє ArchDaily.

У будівлі розташують відділення експериментальної психології, зоології та науки про рослини. Тут навчатимуться та працюватимуть 800 студентів і 1200 дослідників.

Раніше ці відділення розміщалися у корпусі Тінберґена, спроєктованого Леслі Мартіном у 1970-х роках. Та 2017 року корпус довелося закрити після виявлення у будівлі азбесту – у багатьох країнах заборонено використання в будівництві цього канцерогенного мінералу.

У травні цього року будівлю Тінберґена почали зносити. Нову будівлю зведуть на її місці.

Будівля Тінберґена, яку почали зносити. Фото: Google Maps

Споруда складатиметься з двох частин, об’єднаних заскленим атріумом. Фасад оздоблять відновленим каменем (суміші з фрагментів натурального каменю).

У новій будівлі облаштують новітні технологічні приміщення, такі як кімнати віртуальної реальності, лабораторію сну, мультисенсорну кухню тощо.

Площа нового корпусу складатиме 25 тисяч квадратних метрів, а кошторис перевищить 200 мільйонів фунтів.

Візуалізація: NBBJ

У червні проходять громадські обговорення проєкту, а у липні його має розглянути муніципалітет Оксфорда.

Університетське місто Оксфорда переважно складається з історичної забудови, від Середніх віків до ХІХ століття. Проте є й сучасніші споруди, такі як вже згадуваний корпус Тінберґена. У 2013 році на території університету збудували Кесл Мілз – комплекс чотири-п’ятиповерхових будинків з квартирами для студентів.

Панорама Оксфордського університету. Фото: Вікіпедія

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button