Екологи: IKEA продає меблі з деревини, незаконно вирубаної в українських Карпатах
За інформацією дослідників, вирубка буку в Карпатах не зупинялась навіть через карантин.
За інформацією дослідників, вирубка буку в Карпатах не зупинялась навіть через карантин.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Увечері 23 червня Earthsight опублікувало розслідування, присвячене використанню компанією ІКЕА української деревини. Також за 18 місяців дослідники знайшли організаторів частини незаконних вирубок, що й досі тривають у Карпатах.
Шведський меблевий гігант IКЕА виробляє більшість дерев’яних меблів з ДСП, вкритого фарбою або шпоном. Проте найпопулярніші моделі виготовлені з суцільної деревини буку помаранчевого відтінку.
Як зазначають дослідники, розкладний стілець Тер’є (Terje) та багато інших відомих моделей стільців – Бор’є (Borje), Інгольф (Ingolf) і Хенріксдаль (Henriksdal) – роблять, зокрема, з української букової деревини.
Модель Тер’є є незамінною в асортименті ІКЕА, компанія щороку продає більш ніж 1,5 млн цих стільців – це приблизно три стільці щосекунди. На українських сайтах такий стілець коштує близько 600 гривень.
За висновками Earthsight, причиною незаконної заготівлі деревини є корупційні схеми в лісогосподарських підприємствах, пов’язані із системою зеленого маркування деревини, що має гарантувати законність її походження.
«Під час правління відомого своєю корумпованістю президента Віктора Януковича в 2011—2014 роках, на офшорні рахунки його корумпованих друзів від іноземних компаній надходили мільйони доларів — як хабарі за доступ до лісоматеріалів. Дослідження Earthsight показують, що, з високою імовірністю, деревина, за яку були сплачені такі хабарі, згодом потрапила до IKEA і перетворилася на її товари», — зазначають в Earthsight.
Зазначається, що Лісова наглядова рада (Forest Stewardship Council) – міжнародна некомерційна організація, на яку покладається IKEA, маркуючи незаконну деревину всюди, де це дозволяє корупційна складова. Представники Лісової наглядової ради також мали відносини з керівництвом українських лісових господарств, що й призвело до закупівлі незаконно вирубаного буку.
Екологи переконані, що IKEA має змінити свою бізнес-модель та припинити співпрацю з корумпованими структурами, що маркують незаконну сировину.
Зазначається, що «швидкі меблі» від IKEA, яка в свій час здійснила «революцію» у галузі виготовлення та продажу меблів, вже тривалий час тиснуть на лісогосподарства по всьому світу. Адже своїм успіхом компанія завдячує переважно експлуатації дешевої робочої сили та відносно недоторканих лісів у колишніх соціалістичних країнах.
За інформацією дослідників, вирубка буку в Карпатах не зупинялась навіть через карантин.
Минулого року Earthsight опублікувала дослідження, що підтверджувало колосальні масштаби експорту Україною до ЄС незаконної деревини для постачальників IKEA і H&M, обсяг якого дослідники оцінили більшим, ніж із країн Латинської Америки, Африки та Південно-Східної Азії разом узятих.
Усі фото з відкритих джерел
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті