Як вплине запровадження «ринку газу для населення» на його ціну?
Пільгові ціни на газ планують скасувати вже з липня, хоча дію ПСО можуть продовжити ще на місяць.
Пільгові ціни на газ планують скасувати вже з липня, хоча дію ПСО можуть продовжити ще на місяць.
З першого липня уряд планує скасувати дію ПСО – публічних спеціальних обов’язків – на ринку природного газу.
Спеціальні обов’язки планували скасувати вже з травня цього року, проте уряд вирішив продовжити їхню дію ще на місяць.
Водночас голова державного регулятора НКРЕКП Валерій Тарасюк заявив, що дію ПСО можуть подовжити ще на один місяць. Головна проблема наразі – визначення постачальника останньої надії, повідомляє Українська енергетика.
Після скасування ПСО для населення будуть запроваджуватися ринкові ціни на газ. Експерти заявляють, що це загалом призведе до збільшення вартості газу.
Так, УНІАН цитує експерта з енергетичних питань Валентина Землянського, який прогнозує зростання ціни на газ для населення на 40%.
За його словами, ціна для населення буде підтягуватися до опублікованих Нафтогазом цін для промислових споживачів: наразі вони декларовані на рівні 3570 гривень за тисячу кубометрів.
Гендиректор провайдера енергії ETG Володимир Швидкий в інтерв’ю UBR.ua прогнозує, що ціна на газ може зрости ще більше – вдвічі-втричі.
«Газ буде дорожче. Ми не знаємо на скільки, але виходячи з тих умов, які є на ринку електроенергії, і європейського досвіду, ціна буде дорожче на порядок… Ціна може бути в два-три рази вищою», – припустив Швидкий.
Після скасування ПСО споживач зможе за бажання поміняти газопостачальну компанію, яка пропонуватиме кращий сервіс і нижчу ціну.
За словами Швидкого, в найближчий опалувальний сезон на ринку діятиме п’ять-сім постачальників, зокрема «Нафтогаз», обласні облгаззбути, які входять у групу Дмитра Фірташа «Регіональна Газова Компанія» тощо.
Фото: Pexels
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті