Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Шведський уряд створив спеціальну комісію, яка розслідуватиме підхід до боротьби з пандемією коронавірусу, повідомляє Financial Times.

На відміну від інших європейських країн у Швеції від початку запровадили значно м’якші обмеження. Замість примусового локдауну влада вирішила спиратися на особисту відповідальність громадян: людям радили дотримуватися соціальної дистанції та за можливості працювати вдома.

У Швеції не закривалися бари, ресторани, школи, більшість бізнесів. Міністерство охорони здоров’я аргументувало такий підхід тим, що жорсткий карантин має лише тимчасовий ефект.

При цьому подекуди місцева влада вдавалася до таких одіозних заходів, як розкидування курячого посліду в парку.

Наприкінці червня кількість смертей від COVID-19 у Швеції перевищила 5 тисяч, у той час як у сусідніх Данії, Фінляндії та Норвегії летальні випадки обраховувалися сотнями – 604, 328 та 249 відповідно.

Показник інцидентності (подобового приросту хворих в середньому за семиденний період) у Швеції становить 1200 нових випадків щодня, в той час як у Данії виявляють в середньому лише 32 нових хворих, повідомляє The Local.

Кількість нових випадків подобово. Графік: worldometers.info

Кількість захворілих від початку пандемії у Швеції – країні з десятимільйонним населенням – наближається до 70 тисяч.

Як наслідок, сусідні країни потроху почали відкривати кордони для громадян інших країн – але не для шведів.

Розслідування дій уряду Швеції ініціювали під тиском критики від опозиційних партій. Спеціальна комісія визначить, чи вплинули протиепідемічні заходи центральних та регіональноих органів влади на збільшення кількості зворих та померлих від коронавірусу.

Попередні результати розслідування мають з’явитися вже в листопаді цього року, а фінальний звіт підготують до лютого 2022 року.

Крива захворюваності у Швеції. Графік: worldometers.info

На обкладинці: головний епідеміолог Швеції Андерс Теґнелл. Фото: Frankie Fouganthin, Вікіпедія

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button