Міненергетики працюватиме над пілотним проєктом закриття шахт за німецьким досвідом, – Буславець
В Німеччині нещодавно ухвалили законопроєкт, що передбачає закриття всіх вугільних ТЕС до 2038 року.
В Німеччині нещодавно ухвалили законопроєкт, що передбачає закриття всіх вугільних ТЕС до 2038 року.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24972 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Тимчасова в.о. міністра енергетики України Ольга Буславець повідомила про створення пілотного проєкту із закриття шахт в одному з українських міст за німецьким досвідом. Про це стало відомо з її інтерв’ю для Радіо Свобода.
«Ми маємо майже 65 мономіст, в яких тільки шахта є тим підприємством, на якому можуть працювати люди. І, як правило, це одна працююча людина, яка годує всю родину. І ми повинні розуміти, яким чином нам необхідно цих людей захистити, дати можливість трансформуватися цим регіонам, щоб там була робота», – повідомила Буславець.
За словами Буславець, перемовини з німецькою стороною вже почалися. Зокрема, очільниця відомства зверталася до посла Німеччини в Україні щодо визначення критеріїв робіт в рамках згаданого проєкту.
Третього липня Бундестаг Німеччини прийняв закон про відключення електростанцій, що працюють на бурому та кам’яному вугіллі до 2038 року. Таке рішення прийняли для досягнення цілей з захисту клімату, повідомляє DW.
В ньому також згадане надання вугільним регіонам та операторам структурної допомоги на зміну інфраструктури в розмірі близько 50 мільярдів євро. Замість вугільних станцій там мають задіяти відновлювальні джерела енергії.
Вугільні ТЕС в продовж багатьох років виробляли найбільшу кількість електроенергії в Німеччині. Про намір відмовитись від вугільної енергетики стало відомо в 2018.
Обкладинка: Paul Bemert / flickr
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті