Українці, затримані в аеропорту Афін, провели у відділку вже дві ночі. Що сталося?
В українському консульстві повідомили, що затримані не мали дозволу відвідувати Грецію, а купівля квитка на авіарейс нічого не гарантує.
В українському консульстві повідомили, що затримані не мали дозволу відвідувати Грецію, а купівля квитка на авіарейс нічого не гарантує.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24988 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У суботу, четвертого липня, в аеропорту Афін затримали 17 громадян України, що прилетіли рейсом з Києва, через заборону в’їзду до країн ЄС громадян третіх країн. Про це повідомила у Facebook одна з пасажирок рейсу Анна Валевська, а «Європейська правда» розпитала інших пасажирів. Вже другу ніч українці, що не мали дозволу перетинати кордон ЄС, проводять у поліційному відділку аеропорту.
Українці прилетіли до столиці Греції двома рейсами авіакомпаній Ryanair та Wizz Air. Після прильоту, під час проходження паспортного контролю, 17 громадянам України відмовили у в’їзді до країни та затримали. Серед них — 15 дорослих та двоє дітей (восьми та дев’яти років).
«Коли ми приїхали в “Жуляни”, нас на реєстрації суворо розпитували і розглядали весь пакет документів (ми навіть зробили тест в лабораторії та надали з мокрою печаткою). Все показавши і розповівши, нас відпустили на паспортний контроль. І вже після прильоту на паспортному контролі нас зупинили і відправили. Поки ми були в аеропорту, нас намагалися змусити підписати згоду на депортацію, ми відмовилися», — розповів Максим, один із пасажирів.
Анна Валевська розповідає, що вона та інші пасажири опинилися в кімнаті поліційного відділку на території аеропорту, що скоріше схожа на тюрму: задушливу, брудну, з тарганами та порожніми дошками замість ліжок, без вбиральні. Затриманих розселили у різні блоки — окремо чоловіків та жінок. Не маючи змоги користуватися багажем, затримані пасажири не мали і їжі. В них також забрали ноутбуки, але дозволили залишити телефони без зарядних пристроїв.
Відразу після затримання пасажири телефонували на «гарячу лінію» МЗС, де їм обіцяли надати допомогу. Українські дипломати не приїжджали в аеропорт у день затримання українців. Вже наступного дня, після ночі в кімнаті без належних умов, у неділю вранці ув’язнені зв’язалися з консульством, де їм повідомили, що вони не мали права в’їжджати до країни та повинні вертатися в Україну тими ж рейсами, запланованими на вівторок, сьомого липня. Окрім того, дипломати також намагаються позбавити затриманих українців можливої кількарічної заборони на в’їзд до Греції.
Консул також передав українцям речі першої потреби: воду, мило, санітайзери, інші засоби гігієни та матраци для ліжок. Примітно, що компанія Wizzair забезпечила своїх п’ятьох своїх пасажирів сендвічами, в той час як у Ryanair поки що не відреагували на звернення пасажирів та дипломатів. Українці також отримали змогу під наглядом вийти до поліційної їдальні.
Можливість ненадовго вийти на вулицю отримала лише жінка з дітьми — і лише вона змогла отримати свою валізу. Іншим затриманим досі не повернули паспорти.
У відділку також залишаються громадяни інших країн, яким не дозволили в’їхати в країну, зокрема, Грузії та Албанії. Мешканці інших держав могли залишити кімнати утримання швидше: наприклад, американки, що теж не мали дозволу на в’їзд — на наступний день.
Через високу захворюваність на коронавірус останнім часом українцям з липня не дозволили в’їзд до ЄС. Купівля квитка на рейс не гарантує можливість потрапити до цих країн. Кордон можуть перетинати окремі категорії українців.
Усі фото надані «Європейській правді» одним із пасажирів
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті