Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Третього липня депутати Верховної Ради України в першому читанні ухвалили законопроєкт № 3658 «Про внесення змін до деяких законів України…».

Він має зменшити «зелений» тариф для встановлених з 2013 року сонячних електростанцій (СЕС) та вітроелектростанцій (ВЕС), встановити граничні ціни в «зелених» аукціонах, а також передбачити відповідальність за небаланси відпущеної «Гарантованому покупцю» електроенергії, повідомляють Elektrovesti.net.

Держава гарантує в цьому законопроєкті, що «зелені» тарифи не будуть змінені чи скасовані, як і понижуючі коефіцієнти для станцій, яким тарифи встановлені або будуть встановлені з 1 липня 2020 року по 31 грудня 2029-го.

У законі також прописано встановлення максимальних граничних цін на тарифи, які виробники відновлюваної електроенергії можуть отримати під час проведення зелених аукціонів за квотами.

Окрім того, уряд пропонуватиме не лише земельні ділянки для майбутнього будівництва станцій, що виробляють «зелену» електроенергію, а й фасади будівель та дахи, де можна буде встановлювати джерела альтернативної генерації.

Фасад будівлі, оснащений сонячними батареями. Фото з сайту solarreviews.com

Також визначатимуться області для встановлення нових генеруючих потужностей у межах річних квот аукціонів. Адже зараз близько 60% станцій ВЕД сконцентровані у п’яти південних областях: Запорізькій, Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській та Херсонській.

Як зазначається, ці регіони є енергопрофіцитними і мають «складнощі з приєднанням нових електроустановок до електричних мереж».

Раніше стало відомо про те, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання в галузі енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), оштрафує недоброчесних учасників ринку електроенергії на 16,2 мільйона гривень після їх перевірки на предмет маніпуляцій за період з 01.12.2019 по 29.02.2020 року.

Зазначається, що майже кожен із 40 учасників ринку отримає стягнення у розмірі від 85 тисяч до 1,7 мільйона гривень за маніпулювання ринком.

Обкладинка: grist.org

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button