Забудовник Феофанії оскаржив у суді рішення про розірвання договорів оренди
У суді забудовник наголосив, що порушив терміни будівництва, бо уповноважені органи занадто повільно видавали дозвільну документацію.
У суді забудовник наголосив, що порушив терміни будівництва, бо уповноважені органи занадто повільно видавали дозвільну документацію.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Господарський суд Києва скасував рішення Київради про розірвання договорів оренди двох ділянок загальною площею 4,39 гектара у місцевості Феофанія, повідомляють Наші Гроші.
У 2007 році дві ділянки Київрада передала в оренду на 15 років компаніям «Конкорд-К» та «Новий дім». 2015 року фірми уклали угоду з компанією «База-Урс» щодо будівництва житлового комплексу.
Наступного року Київрада вирішила розірвати договори про оренду на підставі незавершення забудови у трирічний термін, а також використання ділянок не за цільовим призначенням.
У суді забудовник наголосив, що порушив терміни будівництва через те, що уповноважені органи занадто повільно видавали дозвільну документацію.
У 2017 році Київрада надала ділянкам статус парку відпочинку на прохання місцевих мешканців, які протестували проти забудови.
За даними видання Тиждень, забудовник отримав землю у Феофанії внаслідок «оборудки».
У 2004 році Національна академія наук (тодішній розпорядник цієї землі) запропонувала мерові столиці Олександру Омельченку передати 4,4 гектара фірмам «Конкорд-К» та «Новий дім» під забудову на підставі того, що сама НАН не має ресурсів утримувати ділянки.
Одночасно НАН звернулася до тодішнього прем’єр-міністра Віктора Януковича – вже у ролі захисника земель Феофанії від забудови. У зверненні НАН нарікала, що деякі забудовники планують забудувати теориторію багатоповерхівками, та пропонувала обмежити забудову навколо парку двома-трьома поверхами.
Вже за кілька днів Янукович видав розпорядження з доданою схемою, на якій прилеглу до парку територію було поділено на три зони: двоповерхової забудови, триповерхової, та ще зону з «поверховістю згідно з існуючою поряд забудовою».
Саме до третьої зони потрапили дві ділянки, щодо яких зараз судиться забудовник. Поряд із ними розташовано дев’ятиповерховий житловий будинок, зведений за радянських часів.
На обкладинці: парк Феофанія, ілюстративне фото, Wikipedia.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті