Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко анонсував національний проєкт «Велике будівництво», що має початися наступного року, в рамках якого планують відновити 100 культурних об’єктів України. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Вперше за 30 років незалежності ми реально зможемо відновити історико-культурну спадщину. Яка, подекуди, в критичному стані – занедбана й напівзруйнована. Та ці об’єкти є кодом нашої нації. Збереження їхньої автентичності і духу – наша відповідальність, наповнення новим змістом – наш обов’язок перед наступними поколіннями», — повідомив міністр.

Він також зазначив, що проєкт дозволить забезпечити сталий розвиток територій громад та сприятиме створенню нових  туристичних маршрутів, адже відновлені пам’ятки мають стати місцевими атракціями.

Він додав, що проєкт буде презентований найближчим часом та вже готовий до розгляду міністерствами. До переліку об’єктів, що підлягають відновленню, «увійдуть об’єкти, які об’єднають всю країну».

Зокрема, це Національний художній музей України в Києві, Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М. В. Лисенка, Палац Потоцьких у Одесі, Бережанський замок на Тернопільщині та Палац Підгорецького замку на Львівщині, Національний заповідник «Хортиця» та Музей історії запорозького козацтва у Запорізькій області.

Обкладинка: Зменшений макет Бережанського замку на тлі напівзруйнованої твердині. Фото: ternopillya.livejournal.com

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button