Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 275 днів. За цей час ми опублікували 23482 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Ая-Софія (Cофійський собор) у Стамбулі – базиліка, заснована імператором Візантії Юстиніаном, перебудована за часів Османської імперії, знову стане мечеттю. Відповідний указ підписав президент Туреччини Реджеп Ердоган. Раніше турецький суд скасував статус музею цієї всесвітньовідомої культурної пам’ятки, що є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, повідомляє DW.

Цим указом Ердоган передав новостворену мечеть у власність Управління з релігійних справ Туреччини, аби відкрити її для богослужінь.

Раніше представники провладної Партії Республіки Туреччини заявили, що перша за 86 років ісламська молитва пролунає в Святій Софії вже 15 липня. Рішення турецького суду має бути виконано протягом 30 днів. ЮНЕСКО закликала Туреччину без обговорення не змінювати статус музею пам’ятки.

Ая-Софія перетворив на музей у 1934 році перший президент Туреччини – Мустафа Кемаль Ататюрк. Голова сучасної грецької громади Туреччини Ніколас Узуноглу висловив своє розчарування тим, що собор Святої Софії опинився в центрі політичної суперечки. Він підкреслив, що ця історична будівля раніше була символом миру між різними релігіями і цивілізаціями та зазначив, що «заяви про взяття собору Святої Софії мечем мають викликати занепокоєння у всьому турецькому суспільстві».

У внутрішньому оздобленні святині поєднуються християнські фрески та мозаїки, та настінні написи з Корану. Фото: Abdullah Öğük

Патріарх Варфоломій, що є очільником Константинопольської православної церкви, рішуче виступив проти перетворення Софійського собору на мечеть, зазначивши, що Ая-Софія є одним з найважливіших об’єктів світової культурної спадщини, що «належить не тільки його безпосереднім власникам, але і “всьому людству”».

Обкладинка: Levent Yücelman / pexels

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button