Софійський собор в Стамбулі перетворять з музея на мечеть
Відповідне рішення ухвалив суд Туреччини, а указ підписав президент Реджеп Ердоган.
Відповідне рішення ухвалив суд Туреччини, а указ підписав президент Реджеп Ердоган.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Ая-Софія (Cофійський собор) у Стамбулі – базиліка, заснована імператором Візантії Юстиніаном, перебудована за часів Османської імперії, знову стане мечеттю. Відповідний указ підписав президент Туреччини Реджеп Ердоган. Раніше турецький суд скасував статус музею цієї всесвітньовідомої культурної пам’ятки, що є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, повідомляє DW.
Цим указом Ердоган передав новостворену мечеть у власність Управління з релігійних справ Туреччини, аби відкрити її для богослужінь.
Раніше представники провладної Партії Республіки Туреччини заявили, що перша за 86 років ісламська молитва пролунає в Святій Софії вже 15 липня. Рішення турецького суду має бути виконано протягом 30 днів. ЮНЕСКО закликала Туреччину без обговорення не змінювати статус музею пам’ятки.
Ая-Софія перетворив на музей у 1934 році перший президент Туреччини – Мустафа Кемаль Ататюрк. Голова сучасної грецької громади Туреччини Ніколас Узуноглу висловив своє розчарування тим, що собор Святої Софії опинився в центрі політичної суперечки. Він підкреслив, що ця історична будівля раніше була символом миру між різними релігіями і цивілізаціями та зазначив, що «заяви про взяття собору Святої Софії мечем мають викликати занепокоєння у всьому турецькому суспільстві».
Патріарх Варфоломій, що є очільником Константинопольської православної церкви, рішуче виступив проти перетворення Софійського собору на мечеть, зазначивши, що Ая-Софія є одним з найважливіших об’єктів світової культурної спадщини, що «належить не тільки його безпосереднім власникам, але і “всьому людству”».
Обкладинка: Levent Yücelman / pexels
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті