У серпні тариф на передачу електроенергії в Україні зросте на 54%
Регулятор ухвалив збільшення тарифу «Укренерго», щоб залучити додаткові кошти для погашення заборгованості перед виробниками «зеленої» енергії.
Регулятор ухвалив збільшення тарифу «Укренерго», щоб залучити додаткові кошти для погашення заборгованості перед виробниками «зеленої» енергії.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24986 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
З 1 серпня 2020 року Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), збільшує тариф «Укренерго» на передачу електроенергії на 54,6% — з 155,4 грн / МВт до 240,23 грн / МВт (без ПДВ), повідомляє Інтерфакс-Україна.
НКРЕКУ ухвалила це рішення, щоб акумулювати кошти для погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з поновлюваних джерел (ВЕД) через ДП «Гарантований покупець». При цьому попередньо тариф мав зрости у 2,1 рази — до 327,97 грн/МВт, а початковою пропозицією НЕК було довести тариф до 604,51 грн/МВт.
Однак на прохання представників бізнесу та народних депутатів комісія вирішила відмовитися від дворазового зростання тарифу.
Голова «Укренерго» Володимир Кудрицький повідомив, що банки будуть готові переглянути умови фінансування у разі прийняття Верховною Радою законопроєктів, що дозволять збалансувати ситуацію на ринку, а також якщо Кабмін внесе зміни в модель покладання спеціальних зобов’язань.
Окрім того, за словами глави НКРЕКУ Валерія Тарасюка, «Укренерго» проведе додаткові переговори з Міжнародним валютним фондом, щоб збільшити обсяг кредиту.
НЕК планувала залучити на погашення боргів перед «зеленою» генерацією у Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) 128 млн євро (3,8 млрд грн), та в Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) — 92 млн (2,8 млрд грн).
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті