У лондонському метро з’явилося нове графіті від Бенксі. Невдовзі його замалювали
В адміністрації метрополітену повідомили, що зображення видалили через «сувору політику щодо графіті».
В адміністрації метрополітену повідомили, що зображення видалили через «сувору політику щодо графіті».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Нова робота британського стріт-арт художника Бенксі, присвячена коронавірусу, з’явилася у лондонському метро. На внутрішніх стінах одного з вагонів підземки з’явились кілька щурів: один використовує захисну маску як парашут; інший чхає зеленим слизом, який розтікається по вікну; ще один тримає у лапках пляшку з санітайзером.
Процес створення графіті записано на відео. Ролик починається із зображення людини зі спини, що схожа на працівника метрополітену, у захисному костюмі, що йде між потягів. Далі показано чоловіка у масці, який застібує захисний костюм, проходить повз турнікети з балоном, схожим на ємність для дезинфікуючої рідини, та прямує до майже порожнього вагона. Він одразу дістає трафарети щурів та починає малювати. Поодинокі пасажири розглядають його зі здивуванням.
Художник швидко малює щурів, а з балону розбризкує зелену фарбу. В якийсь момент він просить відійти одного з пасажирів в інший бік вагону, а на торцевій стіні вагону малює щура з санітайзером та графіті-напис, що розтікається по стіні. Він закінчує малювати, коли поїзд підходить до наступної станції. До вагону заходять пасажири, а чоловік йде на вихід.
В останньому кадрі на стіні тунелю видно напис: I get lockdown («Мене ізолюють»), а коли двері вагону зачиняються, з’являється інший напис but I get up again («Але я знову встаю»). Це — відсилка до пісні Tubthumping британского рок-гурту Chumbawamba, що починає грати в самому кінці. В оригіналі слова пісні звучать як I get knocked down, but I get up again («Мене збивають з ніг, але я знову встаю»). Поруч художник зобразив двох щурів, що знаходяться кожен зі свого боку дверей вагона.
Невдовзі в адміністрації метрополітену (TfL) повідомили, що оскільки графіті заборонені в метро, щурів Бенксі замалювали, натомість зазначили, що митцю хотіли б запропонувати намалювати нову версію роботи у «потрібному місці».
«Ми високо цінуємо бажання заохотити людей носити захисні маски», —також заявили в метрополітені, та уточнили, що більшість пасажирів так і робить.
Усі світлини: скріншоти з відео Бенксі
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті