Українці розповіли, як ставляться до декомунізації та Радянського Союзу (опитування)
Лише третина українців підтримує заборону радянської символіки та перейменування населених пунктів, названих на честь радянських діячів.
Лише третина українців підтримує заборону радянської символіки та перейменування населених пунктів, названих на честь радянських діячів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології провели загальнонаціональне дослідження на тему ставлення населення до заборони символів тоталітарного минулого.
Опитування проводили методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів з 17 по 22 квітня 2020 року в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Загалом опитали 2000 осіб, віком від 18 років, що відповідає репрезентативній вибірці для дорослого населення.
Результати опитувань показали, що:
Заборону комуністичної символіки радше підтримують у Західних регіонах – 45% та Центральних – 33%, ніж на Півдні – 22% та Сході – 24%. Окремо зазначають, що серед молодших груп респондентів (до 40 років) більше тих, кого не цікавить питання заборони комуністичних символів.
Позитивне ставлення до перейменування знову переважає тільки на Заході — 44% «за». Близько 50% опитаних на Сході та Півдні не підтримують перейменування топонімів. Статистика вікового розподілу показує, що більше негативних ставлень до перейменування висловлюють українці у вікової категорії 60-69 років — 47% для та старші за 70 років — 56%, натомість серед молоді відносно більше байдужих.
Зазначається, що не визначилися з відповіддю 20%. Позитивне ставлення до визнання діячів УНР висловлюють в усіх регіонах. Щодо балансу серед вікових груп, то серед людей старшого віку більше тих, хто не визначилися з відповіддю на це запитання.
Найбільше погоджуються із засудженням СРСР на Заході — 47% «за», у Центральному регіоні думки розділилися майже навпіл — 35% «за» та 31%» «проти. На Сході та Півдні більше негативних ставлень — 35 та 37%, а позитивних — 23 та 24% відповідно.
Відзначають, що серед людей молодшого віку традиційно більше байдужих, а серед людей старшого віку — тих, хто не погоджуються із засудженням СРСР. При цьому частка тих, хто позитивно ставиться до засудження СРСР, майже однакова серед усіх вікових груп.
В дослідженні окремо відмітили, що серед тих, хто погоджується із забороною комуністичних символів, 68% підтримують європейську інтеграцію України. Натомість серед тих, хто не погоджується із забороною комуністичних символів, переважають прихильники союзу з Росією чи неприєднання до жодного з союзів.
Обкладинка: фото з відкритих джерел
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті