У «оновленій» Київській області замість 25 районів буде сім. Які залишилися?
Загалом Верховна Рада проголосувала за ліквідацію 490 чинних районів та створення замість них 136 нових.
Загалом Верховна Рада проголосувала за ліквідацію 490 чинних районів та створення замість них 136 нових.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На засіданні 17 липня Верховна Рада України проголосувала за проєкт постанови № 3650 про ліквідацію 490 чинних районів та створення замість них 136 нових.
Таким чином, у Київській області ліквідували: Баришівський, Білоцерківський, Богуславський, Бориспільський, Бородянський, Броварський, Васильківський, Вишгородський, Володарський, Згурівський, Іванківський, Кагарлицький, Києво-Святошинський, Макарівський, Миронівський, Обухівський, Переяслав-Хмельницький, Поліський, Рокитнянський, Сквирський, Ставищенський, Таращанський, Тетіївський, Фастівський і Яготинський райони.
Натомість замість 25 районів буде сім: Білоцерківський, Бориспільський, Броварський, Бучанський, Вишгородський, Обухівський, Фастівський. Після попереднього розгляду проєкту Кабміном, де було 6 районів, додали ще один – Броварський, а Переяславський замінили на Вишгородський.
Зазначається, що після реформи всі райони мають стати територіально більш-менш однаковими. Кордони встановлюватимуть по зовнішніх межах сільських, селищних, міських територіальних громад, що входять до складу відповідного району. Наголошується, що державна влада нових районів буде організована з мінімальними витратами для платників податків. А за підрахунками РБК України, зменшення кількості районних рад призведе до зниження витрат місцевих (районних) бюджетів: у 2021 році — на 1,4 млрд грн, у 2022 році — на 1,4 млрд грн, а в 2023 році — на 1,5 млрд грн.
Раніше Кабмін затвердив новий адміністративний поділ областей України, де на Київщині пропонувалось п’ять, а потім шість адміністративних районів.
Обкладинка: з відкритих джерел
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті