Фасад нового будинку в центрі Полтави оздобили свастикою і рунами
Лівосторонні свастики розмістили на задніх стінках будівлі, а руни — на фасаді.
Лівосторонні свастики розмістили на задніх стінках будівлі, а руни — на фасаді.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
У центрі Полтави, на вул. Соборності, 5-а, з’явився будинок зі свастиками та рунами. Його власник пояснив, що повертає на вулиці українських міст «традиційні знаки», повідомляє інтернет-видання Полтавщина.
У 2014 році ТОВ «Фірма АТОЛЛ» замовило будівництво «кафе-пекарні» на 254,5 кв.м. Однак громада міста виступила проти цього будівництва, тоді його захистив Геннадій Сікалов, що приїхав «підтримати однокласника». Однак в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб засновником ТОВ «Фірма «АТОЛЛ» вказано дружину Сікалова Світлану Манжос.
Тож «Полтавщина» вирішила взяти коментар щодо нетрадиційного для Полтави орнаменту саме у Геннадія Сікалова. Особисто він не прокоментував оздоблення будівлі, проте невдовзі з’явилось пояснення на сайті «Останній бастіон», головним редактором якого є Сікалов.
У першій публікації автори заявили, що солярні символи не заборонені чинним законодавством та є «демонстрацією повернення прадавніх, традиційних знаків на вулиці українських міст, зокрема Полтави, що не одне десятиліття було віддано на поталу окупантам з Москви та інших інородців».
Пізніше на сайті з’явилося більш розлоге пояснення свастики як «солярного символу» та його більш древнього трактування її, як різновид хреста, що зустрічався в історії більшості країн світу до того, як став символом нацизму та ненависті.
Наприкінці статті також зазначається, що «Останній бастіон» вирішив запустити «публікацію низки статей, присвячених неправомірно забутим традиціям, історії та культурі наших предків. Адже на тепер стає очевидним той факт, що просвітянство громадян, зокрема полтавців, нагальна справа, щоби не дати певним зацікавленим особам і неукам паплюжити спадщину українців».
Читайте також: З логотипу повітряних сил Фінляндії прибрали свастику, яку використовували майже століття.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті