Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

На горі Піп Іван в українських Карпатах розпочато ремонт обсерваторії «Білий слон». Про це повідомляють на сторінці польського проєкту PIMReC з адаптації обсерваторії до потреб рятувального навчального центру.

У будівлі зараз діє рятувальний пост, а після ремонту буде облаштовано також високогірний рятувальний навчальний центр, який служитиме рятувальникам, туристам та академічній спільноті з України та Польщі.

Обсерваторія «Білий слон» узимку 2012 року. Фото: Вікіпедія

Зокрема, встановлять нове метеорологічне обладнання, придбають рятувальну техніку та спорядження, відремонтують приміщення. Раніше ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда повідомляв, що після ремонту в обсерваторії встановлять два телескопи – навчальний і дослідницький.

Риштування. Фото: PIMReC

«На фотографіях видно риштування, яке встановили навколо метеовежі, що водночас є найвищою частиною будівлі, але також найбільш зруйнованою», – зазначають у PIMReC.

Торік Європейський Союз надав ґрант на суму 1,5 мільйона євро на ремонт обсерваторії «Білий слон». Проєкт реалізують Прикарпатський національний університет спільно з Варшавським університетом.

Будівлю обсерваторії у стилі конструктивізму на горі Піп Іван збудували поляки у 1938 році. Для будівництва використали місцевий камінь-пісковик. Каміння на гору несли в руках, на спині або підвозили кіньми. В обсерваторії робили астрономічні та метеорологічні спостереження.

Фото: PIMReC

Після Другої світової війни будівля занепадала, з неї виносили мідні листи, художній паркет, коркове оздоблення стін тощо. У 2017 році тут облаштували рятувальний пост, а торік почала працювати метеорологічна станція.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button