Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Масштабне дослідження енергоспоживання вперше провели в Україні. П’ять тисяч домогосподарств опитали, щоб зрозуміти, як вони використовують різні види енергії, як сплачують рахунки за них та як можна покращити доступність цих послуг.

«Енергія» в цьому контексті – це електроенергія, опалення та гаряче водопостачання. І дослідження показало, що більшість українців вважають тарифи за ці комунальні послуги високими. Зокрема, ціни на електроенергію високі для понад 70% домогосподарств, на теплу воду – для понад 68%, а на опалення – для 84-93% залежно від регіону.

При цьому 90% опитаних зазначили, що не мають контролю над власним споживанням енергії для опалення.

Дослідження також виявило, що в Україні значно більше людей страждають від енергетичної бідності, ніж в інших країнах Центральної та Східної Європи. Крім того, українці витрачають порівняно більшу частку доходів на оплату енергії. 

За винятком Києва, 57-65% домогосподарств жертвують своїми потребами, щоб оплатити свої рахунки за електроенергію. А на сході України третина змушена обирати між товарами першої необхідності та сплатою за енергопостачання. В опалювальний сезон вразливі домогосподарства витрачають до 20-29% місячних витрат на оплату енергії.

Крім того, опитування досліджувало, скільки українці платити більше за відсутність відключень. Половина домогосподарств у Києві готова платити понад 10% додатково за безперебійне постачання, в решті України – переважно від 5 до 10%.

При цьому дуже мало домогосподарств готові платити більше за енергію з ВДЕ. У Києві цей показник – 14%, а, наприклад, на Півдні – 3%.

За результатами дослідження USAID Проєкт Енергетичної Безпеки рекомендують заохочувати енергоефективність та контроль домогосподарств за власним енергоспоживанням. Організація наголошує, що регулятор сектору енергетики повинен моніторити тарифи для забезпечення їх доступності для домогосподарств та виявляти найбільш вразливі групи споживачів у країні. Крім того, варто пояснювати споживачам реальну вартість теплової та електричної енергії за допомогою інформаційних кампаній.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button