У Дніпрі збільшилася кількість медуз і риби-голки. Що це означає?
Фахівці припускають, що амазонська прісноводна медуза потрапила у води Дніпра з чийогось акваріуму.
Фахівці припускають, що амазонська прісноводна медуза потрапила у води Дніпра з чийогось акваріуму.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У водосховищах Дніпра оселилися нетипові для цього серредовища дрібна медуза та риба-голка, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на Асоціацію рибалок України.
«Якщо три роки тому рибу-голку і деякі види бичків можна було зустріти тільки в Дельті Дніпра і на Каховському водосховищі, то сьогодні вони в достатку зустрічаються прямо в столичних затоках», – повідомляють в Асоціації.
Щодо медуз, то фахівці організації зазначають, що йдеться про Craspedacusta sowerbii – амазонську прісноводну медузу. Припускають, що вона потрапила у води Дніпра з чийогось акваріуму.
«Кілька років тому можна було побачити її поодинокі екземпляри, але в цьому році в деяких затоках, як в киселі плаваєш», – повідомили в Асоціації рибалок.
В організації вважають, що поява цих видів у дніпровських водах свідчить про «катастрофічний» стан річки. Зокрема, у Дніпрі підвищилася солоність. Також річка міліє: у столичній акваторії нараховують 57 мілин, «які через три-п’ять років можуть перетворитися на острови», зазначають рибалки.
Біолог Олег Маренков повідомив ТСН, що в разі подальшого збільшення кількості медуз може зменшитися кормова база і відповідно, кількість риби.
«Якщо з’являється вид-домінант, це значить, що екосистема не збалансована. До того ж медуза живиться зоопланктонними ракоподібними. Для них якраз підвищення температури, спокійна непроточна вода, відсутність хвиль – оптимальні умови існування», – пояснює він.
Нагадаємо, у серпні у Києві на Дніпрі проведуть рейв. Кошти від придбаних квитків підуть на укріплення берегової лінії острова Малий.
На обкладинці: медуза Craspedacusta sowerbii. Фото: Вікіпедія
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті