Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

В опалювальному сезоні 2020-2021 ціна на газ для населення може зменшитись на 20-30%, порівняно з минулим роком. Про це стало відомо зі слів голови правління НАК «Нафтогаз»‎ Андрія Коболєва, повідомляє видання Українська енергетика.

Пресслужба ДП також зазначає, що ціни на головних європейських газових хабах наприкінці червня та на початку липня почали зростати та сягнули максимальної вартості з середини травня.

«Світові ціни на газ традиційно падають в період низького попиту і ростуть напередодні опалювального сезону. І, попри коронавірус, економічну кризу і скорочення попиту, 2020 рік не став винятком з цього сезонного правила. Втім, ціна все ще рекордно низька, порівняно з попередніми періодами і ми вже сьогодні можемо припустити, що в другому півріччі, в розпал опалювального сезону, вартість газу все одно буде нижче, ніж в 2019 році. За попередніми розрахунками — на 20, а то і на 30%», — зазначив Коболєв.

Як відомо, оптова ціна на природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів, яким НАК «Нафтогаз України» постачає газ в рамках спеціальних обов’язків (ПСО), зросла у липні до 2,30 грн за кубометр — на 16 копійок, тобто на 7% більше у порівнянні з червнем 2020 року.

«Стримуючими факторами для українських цін є значні запаси газу у вітчизняних сховищах та рекордний розрив між попитом та пропозицією. Зокрема, станом на липень у ПСГ України накопичено понад 21 млрд кубометрів газу, що на 42% вище показників минулого року», — прокоментували підвищення у «Нафтогазі».

Відзначають, що загалом вартість газу в рамках ПСО з початку року знизилась на 51%, а, порівнюючи з аналогічним періодом минулого року, вартість блакитного палива зменшилась на 53%.

Обкладинка: Honye Sanges / pexels

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button