Щороку Україна може виробляти близько 8 млрд кубометрів біогазу
Це альтернативне паливо, яке отримують з відходів агросектору та енергокультур, що вирощують на малородючих землях, може замінити використання 10-20 млрд кубометрів природного газу в секторі опалення та охолодження.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 268 днів. За цей час ми опублікували 26101 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Потенціал виробництва біометану в Україні складає близько 8 млрд кубометрів на рік. Про це розповів заступник голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Юрій Шафаренко, повідомляє пресслужба відомства.
«Користь біометану полягає в тому, що його можна постачати в газотранспортну систему і навіть експортувати в інші країни», – йдеться у повідомленні.
На сайті Держенергоефективності повідомляється, що деякі міста України вже переходять на альтернативне опалення, що робить їх менш енергозалежними. Як приклад наводиться Кам’янець-Подільський, де працює третя в Європі та п’ята у світі ТЕС з модулем ORC (Organic Rankine Cycle). Загальна потужність станції складає 45 МВт, з яких 15 МВт – це потужності на біомасі. Станція забезпечує теплом та гарячою водою близько 22 тис. мешканців міста.
Фермерські біогазові установки з сайту landlord.ua
«Україна дійсно має значні ресурси для біоенергетичних проєктів. Завдяки близько 37% відходів агросектору можна замістити в еквіваленті до 10 млрд кубометрів газу щорічно. Також можна вирощувати енергокультури на 4 млн га малородючих земель та заміщувати в еквіваленті до 20 млрд кубометрів газу на рік. Таким чином, (можна – ред.) повністю відмовитися від імпорту газу», – наголосив Шафаренко.
Також відомством зазначається, що галузь із вирощування енергетичних сільгоспкультур в Україні перебуває в зародковому стані — ними засаджено 4 000 га маргінальних земель (непродуктивних, покинутих). Здебільшого це енергетична верба, тополя та міскантус, що дають середню щорічну урожайність 20 т/га.
Прогнозується, що відходів агросектору та вирощування енергетичних культур здатні замінити використання 10-20 млрд кубометрів природного газу, що використовується у секторі опалення та охолодження. Потенціал галузі дозволяє наростити обсяги вирощування енергетичних культур у 250 разів.
Обкладинка: з сайту agropolit.com
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті