Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Потенціал виробництва біометану в Україні складає близько 8 млрд кубометрів на рік. Про це розповів заступник голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Юрій Шафаренко, повідомляє пресслужба відомства.

«Користь біометану полягає в тому, що його можна постачати в газотранспортну систему і навіть експортувати в інші країни», – йдеться у повідомленні.

На сайті Держенергоефективності повідомляється, що деякі міста України вже переходять на альтернативне опалення, що робить їх менш енергозалежними. Як приклад наводиться Кам’янець-Подільський, де працює третя в Європі та п’ята у світі ТЕС з модулем ORC (Organic Rankine Cycle). Загальна потужність станції складає 45 МВт, з яких 15 МВт – це потужності на біомасі. Станція забезпечує теплом та гарячою водою близько 22 тис. мешканців міста.

Фермерські біогазові установки з сайту landlord.ua

«Україна дійсно має значні ресурси для біоенергетичних проєктів. Завдяки близько 37% відходів агросектору можна замістити в еквіваленті до 10 млрд кубометрів газу щорічно. Також можна вирощувати енергокультури на 4 млн га малородючих земель та заміщувати в еквіваленті до 20 млрд кубометрів газу на рік. Таким чином, (можна – ред.) повністю відмовитися від імпорту газу», – наголосив Шафаренко.

Також відомством зазначається, що галузь із вирощування енергетичних сільгоспкультур в Україні перебуває в зародковому стані — ними засаджено 4 000 га маргінальних земель (непродуктивних, покинутих). Здебільшого це енергетична верба, тополя та міскантус, що дають середню щорічну урожайність 20 т/га.

Прогнозується, що відходів агросектору та вирощування енергетичних культур здатні замінити використання 10-20 млрд кубометрів природного газу, що використовується у секторі опалення та охолодження. Потенціал галузі дозволяє наростити обсяги вирощування енергетичних культур у 250 разів.

Обкладинка: з сайту agropolit.com

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button