Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Виставка представляє 100 раритетних кіноплакатів, створених українськими художниками до вітчизняних та закордонних фільмів того періоду. Серед них, зокрема, роботи Олександра Довженка.

«Назва виставки виникла зі статті «Наші кіно-плакати» Ю. Миславського, опублікованої у журналі «Кіно» (1927): «Плакат мусить кричати, кликати вогнем своїх фарб, горіти яскравими плямами фарб, притягати різкими контрастами кольорів». Саме у цій цитаті якнайкраще розкривається концентрат сміливості кольорів, художніх рішень, експериментів, притаманний українським двадцятим і представлений в експозиції», – зазначають у Довженко-Центрі.

Роботи в експозиції систематизовані як за авторами, так і за популярними на той час художніми засобами: фотоколаж, насичені кольори, гасла. Цілісне уявлення про кінорекламу допомагають скласти документи з Кіноархіву Довженко-Центру: буклети, листівки, обкладинки та рекламні аркуші в газетах та журналах 1920-30-х років, а також оригінальні фрагменти художніх фільмів.

Представлені плакати надані з фондів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. Значна частина з них була досліджена та атрибутована працівницею бібліотеки Інною Золотоверховою у 1980-х роках. «Згодом її справу було продовжено, і до сьогодні здійснюється подальше дослідження різноманітних аспектів вітчизняного кіноплаката ХХ ст., і невідомих та маловідомих фактів біографій його митців, – розповідає Людмила Гутник, науковий співробітник НБУВ. – Виставка є своєрідним екскурсом в епоху, характерні риси та образи якої були різнобічно віддзеркалені в кіно та виразно оповіданні художньою мовою графічного мистецтва».

Читайте також: Іван Козленко про роботу директором Центру Довженка, претензії Держаудит служби, враження від «ДАУ. Наташа» і радянську людину

Виставка триватиме до 27 вересня. Вхідний квиток – 80 грн, пільговий – 50 грн.

Усі фото: Олександра Панченко

Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24988 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button