На вертикальних фермах врожайність пшениці можна підвищити у 600 разів (дослідження)
Перевагою вертикальної ферми є те, що вона не залежить від погодних умов, не передбачає використання хімікатів та не потребує багато землі.
Перевагою вертикальної ферми є те, що вона не залежить від погодних умов, не передбачає використання хімікатів та не потребує багато землі.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Дослідники з Флоридського та Принстонського університетів у США з’ясували шляхом комп’ютерного моделювання, що вирощування пшениці у вертикальних фермах може збільшити врожайність культури у кількасот разів. Про це пишуть в науковому виданні PNAS, повідомляє Громадське.
За оцінками вчених, на сьогодні пшениця складає близько 20% усіх калорій, що ми споживаємо. Цю злакову культуру вирощують на мільйонах гектарів земель, однак її врожайність порівняно невелика та залежить від природних умов. А за прогнозами населення Землі має зрости до 11 мільярдів осіб на кінець ХХІ століття, тож виробництво злакових для потреб їх харчування потрібно збільшити на понад 60%. Тож, за умови скорочення земельних ресурсів, людству необхідні нові способи забезпечення продовольством.
Для цього дослідники з Принстона вирішили перевірити ефективність вертикальних ферм — агропромислових комплексів, де насадження одночасно розташовані у кілька ярусів. На них можна швидко вирощувати і збирати культури, адже вони мають необхідні для цього технічні можливості.
Показники ефективності розраховували для 10-ярусної вертикальної ферми з постійним освітленням, підтриманням достатньої концентрації вуглекислого газу та поживних речовин. Ефективність прораховували за допомогою двох незалежних комп’ютерних моделей — DSSAT-NWheat та SIMPLE, які вже раніше застосовувалися для подібних досліджень.
Розрахунки показали, що така ферма може забезпечувати в 220-600 разів вищу врожайність за середню у світі. Перевагою вертикальної ферми є те, що вона не залежить від погодних умов, не передбачає використання хімікатів для боротьби зі шкідниками та не потребує багато землі. Автори запевняють, що їхню модель можна масштабувати до 100 ярусів — тоді, відповідно, теоретичний максимум урожайності може зрости аж у 6000 разів.
Однак ці показники є лише теоретичними та мають бути підтверджені експериментально. Окрім того, вертикальні ферми — досить вартісні у виробництві й утриманні, тож можуть застосовуватися, до прикладу, у безземельних регіонах, де немає інших способів вирощувати пшеницю.
Обкладинка: приклад вертикальної ферми, фото з сайту habr.com
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті