Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Арнем. Фото: Martijn Baudoin, Unsplash 

Протягом наступних 10 років у місті Арнем, Нідерланди, планують зняти 10% асфальтового покриття та замінити його газонами, кущами і деревами, повідомляє The Guardian.

У такий спосіб місто сподівається пом’якшити наслідки кліматичних змін. Зелені зони замість асфальту вбиратимуть дощову воду та знижуватимуть температуру повітря. З цими проблемами міста зіштовхуються й зараз, але щобільше змінюватиметься клімат, тим відчутнішими будуть їх наслідки.

Так, муніципалітет поставив собі за мету, аби 90% опадів вбиралося у ґрунт, а не стікало у зливову каналізацію.

Тому навколо людних площ і комерційних зон створюватимуть «охолоджувальні маршрути», тобто висаджуватимуть дерева та будуватимуть штучні водойми, які забезпечуватимуть затінок й охолоджуватимуть повітря.

Арнем. Фото: Martijn Baudoin, Unsplash

Передусім покриття зніматимуть з доріг, які мало використовуються. Знятий асфальт сподіваються використати якось інакше або продати.

Значна частина території Нідерландів розташована нижче рівня моря, тож проблема затоплення є нагальною. Тому нідерландські міста зараз проводять кліматичні стрес-тести,намагаючись зрозуміти можливі сценарії розвитку подій. В Арнемі надаватимуть ґранти мешканцям, які запропонують варанти ефективного збирання дощової води, а також тим, хто встановлює «зелені дахи».

Нагадаємо, у Києві випускники курсу Urban Design пропонували створити на Вокзальній площі «дощові сади» – зелені зони, які б поглинали воду.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button