Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Арнем. Фото: Martijn Baudoin, Unsplash 

Протягом наступних 10 років у місті Арнем, Нідерланди, планують зняти 10% асфальтового покриття та замінити його газонами, кущами і деревами, повідомляє The Guardian.

У такий спосіб місто сподівається пом’якшити наслідки кліматичних змін. Зелені зони замість асфальту вбиратимуть дощову воду та знижуватимуть температуру повітря. З цими проблемами міста зіштовхуються й зараз, але щобільше змінюватиметься клімат, тим відчутнішими будуть їх наслідки.

Так, муніципалітет поставив собі за мету, аби 90% опадів вбиралося у ґрунт, а не стікало у зливову каналізацію.

Тому навколо людних площ і комерційних зон створюватимуть «охолоджувальні маршрути», тобто висаджуватимуть дерева та будуватимуть штучні водойми, які забезпечуватимуть затінок й охолоджуватимуть повітря.

Арнем. Фото: Martijn Baudoin, Unsplash

Передусім покриття зніматимуть з доріг, які мало використовуються. Знятий асфальт сподіваються використати якось інакше або продати.

Значна частина території Нідерландів розташована нижче рівня моря, тож проблема затоплення є нагальною. Тому нідерландські міста зараз проводять кліматичні стрес-тести,намагаючись зрозуміти можливі сценарії розвитку подій. В Арнемі надаватимуть ґранти мешканцям, які запропонують варанти ефективного збирання дощової води, а також тим, хто встановлює «зелені дахи».

Нагадаємо, у Києві випускники курсу Urban Design пропонували створити на Вокзальній площі «дощові сади» – зелені зони, які б поглинали воду.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button