Біля Дніпра запрацювала найбільша в Україні теплостанція на біомасі
Основне «паливо» для парових котлів станції — лушпиння соняшника.
Основне «паливо» для парових котлів станції — лушпиння соняшника.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Дніпрі запрацювала найбільша в Україні ТЕС на біомасі «Аякс — Дніпро», потужністю 16 МВт. Про це повідомили на сторінці Біоенергетичної Асоціації України у Facebook.
Станція будувалась два роки, її розмістили біля заводу з виробництва соняшникової олії «Потоки» у Дніпрі. Тут є два парових котли на 35 т/год., а також паровий конденсаційний турбогенератор електропотужністю 16 МВт.
Основне «паливо» для парових котлів — лушпиння соняшника. Проте вони можуть працювати на різних видах біомаси: крім лушпиння та пелет із лушпиння соняшника можуть використовувати деревну тріску та відходи від вирощування, транспортування та переробки соняшника.
Коефіцієнт корисної дії котлів станції сягає 90%, а діапазон регулювання навантаження від 30 до 110%.
ТЕС на біопаливі такої потужності — поки єдина в Україні. В Асоціації стверджують, що за технічними та екологічними показниками вона може гідно конкурувати з міжнародними аналогами.
Фото обкладинки: з допису Біоенергетичної Асоціації України у Facebook
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті