Студенти урбаністичної школи запропонували проєкт реконструкції подільских Валів (фото)
Зокрема, Верхній вал пропонують зробити пішохідним та пустити тут нове русло вздовж річки Глибочиця.
Зокрема, Верхній вал пропонують зробити пішохідним та пустити тут нове русло вздовж річки Глибочиця.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Студенти урбаністичної школи створили проєкт реконструкції Нижнього та Верхнього валів, у якому пропонують повернути доступ до річки Глибочиці, що протікає в колекторі під валами. Для цього потрібно зробити Верхній вал пішохідним та пустити нове русло вздовж нього. Про це розповіли на сторінці школи фестивалів та міських проєктів «Урбанина».
«Під Валами в старому колекторі протікає річка Глибочиця, яка вже півтора століття не бачила денного світла. Колись її закрили через сморід, бо в неї зливали весь непотріб, а потім перетворили на частину дощової каналізації. Але через зміну клімату зливи щоразу стають сильнішими і подібні системи вже не витримують навантаження», — пишуть автори.
Відтак, річка може стати природнім резервуаром, що вбиратиме дощову воду, а також очищатиме брудні стоки з навколишніх вулиць через річковий ґрунт. Зазначається, що старий колектор для цього руйнувати не потрібно, як і розривати бульвар посеред Валів.
Натомість пропонують зробити Верхній вал пішохідним і вздовж нього направити нове русло. Таким чином, територія бульвару збільшиться, його можна буде інтегрувати з активними фасадами будинків і створити єдиний пішохідний простір з чотирма новими площами.
Ідею перекриття Верхнього Валу та відновлення доступу до річки вперше розробили студенти курсу Урбан-дизайн, досліджуючи Кожум‘яцьку площу. Над розробкою цього проєкту впродовж трьох місяців працювали Інга Візниця, Нікіта Зенін, Олексій Ковальов, Дмитро Кононенко, Юрій Линов, Віталіна Гошовська, Олена Мельник, Павло Шатохін, Діана Бортник та Анатолій Титарчук.
Читайте також: Агенти змін презентують проєкт Кожум’яцької площі між Воздвиженкою та Верхнім містом
Обкладинка: з допису «Урбанини»
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті