У Білорусі на масовий страйк вийшли найбільші заводи та підприємства. Мітингарі йдуть колонами до мерій міст
Працівники збираються на територіях своїх підприємств та намагаються упевнитися, що більшість із них голосували проти Олександра Лукашенка.
Працівники збираються на територіях своїх підприємств та намагаються упевнитися, що більшість із них голосували проти Олександра Лукашенка.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Протестувальники у Білорусі закликали всіх робітників долучитися до загального страйку з 11 серпня. У перший день протестувати почали лише окремі підприємства, та вже 13 серпня роботу припинила більшість великих заводів та державних підприємств, і 14 серпня страйк набуває все більшого масштабу.
Так, до протестів проти фальсифікацій виборів та поліцейського насилля долучилися співробітники Мінського автомобільного заводу (МАЗ), Мінського моторного заводу, Мінського тракторного заводу, Мінського заводу колісних тягачів, «Гродно Азот», «Белшина», «Хімволокно», заводу «Інтеграл», Білоруського металургійного заводу, Білоруського автомобільного заводу (БелАЗ), «Беллакт», «Галантея», «Гомсельмаш», 558-го Авіаційного ремонтного заводу, Білоруського парку високих технологій, Мінського механічного заводу Вавілова, «БелОМО», Барановицького станкобудівельного заводу «Атлант», «Гефест», «Нафтан», Мінського метрополітену, Білоруської АЕС в Островці та багатьох інших.
Працівники збираються на територіях своїх підприємств та намагаються упевнитися, що більшість із них голосували проти Олександра Лукашенка: почергово піднімають руки ті, хто голосував за нього та за інших кандидатів.
Колони страйкарів прямують до міських та районних адміністрацій. Так, Радыё Свабода повідомляє, що 3-4 тисячі працівників «Гродно Азота» прийшли до мерії Гродна, вимагаючи припинити насильство та оголосити вибори несправедливими. Міська влада запевнила, що вже звільнено всіх затриманих поліцією співробітників підпримства, та люди вимагають звільнити всіх в’язнів.
Також на мітинги виходять лікарі: 9-ї лікарні Мінська, дитячої поліклініки Плєханова у Мінську, Республіканського центру онкології ім. Алєксандрова тощо.
Лукашенко заявив, що робітників хтось намагається «розкачати», а також запевнив, що якщо виробництво зупиниться, цим скористаються конкуренти з Росії, Канади, США та Німеччини, повідомляє Белта.
«Як мені доклали, на МАЗі або МТЗ був один приклад: там 20 людей вирішили висловити свою думку та пішли. Завідувач виробництвом каже: гаразд, ідіть, у нас людей вистачає, вся ця зарплата – ось цих людей. Повернулися, назад пішли на роботу… На вулиці можно походити, он вони, тисячами ходять. Але там грошей якщо й дадуть, то на два дні», – заявив він.
Відразу після цієї заяви працівники МТЗ вийшли з плакатами «Нас не 20 людей, а 16 000».
Масові протести у великих та малих містах Білорусі почалися після виборів дев’ятого серпня. За даними державного екзитполу, Олександр Лукашенко здобув 80% голосів. Він був незмінним президентом Білорусі протягом 26 років, з 1994 року. За опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську проголосували нібито близько 10%. 14 серпня Центрвиборчком оголосив такі ж результати.
Протестувальники вважають, що голосування було фальсифіковано, вимагають провести чесні вибори та зупинити поліцейське насильство. Силовики затримали щонайменше сім тисяч людей. На відео, які публікують білоруські Telegram-канали, видно, як спецназівці затримують і б’ють зокрема й тих людей, які не беруть участь у протесті.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті