Забудовник ЖК у буферній зоні Софії погодився прибрати зайві поверхи (фото)
Висотність дев'ятиповерхової будівлі мають знизити майже на третину.
Висотність дев'ятиповерхової будівлі мають знизити майже на третину.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 249 днів. За цей час ми опублікували 25956 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Фото: facebook.com/igor.lutsenko
17 серпня забудовник ділянки на вулиці Олеся Гончара, 17-23, розташованої в буферній зоні Софії Київської, підписав меморандум про зниження поверховості майбутнього ЖК Fresco Sofia до 27 метрів.
«Сьогодні забудовник на Гончара 17-23 помінявся, і підписав з активістами та київською владою меморандум про приведення висотності до вимог чинного законодавства 27 метрів, майже на третину», – повідомив депутат Ігор Луценко.
Наразі висота недобудованого житлового комплексу перевищує 35 метрів – з дев’ятьма поверхами у центральних секціях.
«Тепер частина цієї будівлі у буферній зоні Софії Київської підлягатиме демонтажу до відмітки 27 метрів», – зазначила депутатка Київради Ольга Балицька.
Фото: facebook.com/igor.lutsenko
Документ підписали представники «Інвестиційно-будівельної групи», активісти організації «Андріївсько-Пейзажна ініціатива», керівництво Національного заповідника «Софія Київська» і міський голова Віталій Кличко, повідомляє пресслужба КМДА.
«Ми зробимо все, аби ця будівля не псувала вигляд історичної частини міста. Головне для нас – це співпраця з громадою міста. І ми чітко розуміємо, що повинні діяти в рамках закону та рішень, які ухвалює влада Києва», – заявив гендиректор «Інвестиційно-будівельної групи» Василь Нахамко.
Забудовник також має змінити проєкт, аби він відповідав законодавству і рішенням Київради. Оновлений проєкт забудовник обіцяє надати на розгляд міста найближчим часом.
Компанія «Інвестиційно-будівельна група» отримала дозвіл на забудову ділянки у 2008 році. Будівництво на Гончара стало одним із найскандальніших у Києві, судові баталії щодо нього тривали понад 10 років. ЮНЕСКО погрожувало позбавити Софію Київську статусу охоронної зони через зведення багатоповерхівки. У 2011 році застрелили суддю, який заборонив будівництво, хоча слідство не виявило зв’язку вбивства зі справою щодо забудови. 2019 року Верховний Суд України остаточно визнав будівництво незаконним.
Фото: facebook.com/igor.lutsenko
Фото: facebook.com/igor.lutsenko
Фото: facebook.com/igor.lutsenko
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті