Мінекономіки схвалило використання фемінітивів у назвах професій
Відтепер назву професії в кадрових документах за бажанням можна вказувати фемінітивом.
Відтепер назву професії в кадрових документах за бажанням можна вказувати фемінітивом.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України ухвалило зміни до Класифікатора професій, дозволивши за бажанням користувачів використовувати фемінітиви. Про це йдеться в наказі відомства від 18 серпня 2020 року.
Раніше в документі назви професій наводилися переважно в чоловічому роді, окрім назв, що застосовуються виключно у жіночому роді: економка, нянька, покоївка, сестра-господиня, швачка.
«За потребою користувача при внесенні запису про назву роботи можуть бути адаптовані для означення жіночої статі особи, яка виконує відповідні роботи. Наприклад, інженер – інженерка, верстатник широкого профілю – верстатниця широкого профілю, соціолог – соціологіня (насправді правильно соціологиня. – коментар ІМІ)», — пишуть у наказі.
Використання фемінітивів у кадровій документації стало можливим після затвердження у 2019 році нових правил правопису. У новому правописі, зокрема, затвердили використання та моделі творення фемінітивів.
Обкладинка: Chevanon Photography / pexels
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті